EMAS Awards 2017 coraz bliżej…

Data publikacji:  19-04-2017

8 maja w mieście Valletta na Malcie odbędzie się ceremonia wręczenia EMAS Awards 2017. Nagrody te, uznawane przez Komisję Europejską za najbardziej prestiżowe w zarzadzaniu środowiskowym, przyznawane są już od 2005 roku. Nominację w kategorii Organizacje sektora publicznego otrzymał WFOŚiGW w Gdańsku, stając się tym samym jednym z dwóch reprezentantów naszego kraju pośród 20 wybranych z całej Unii Europejskiej podmiotów. O polskich szansach na „zielone Oskary” pisała też Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska .

Kraje członkowskie wspólnie z Komisją Europejską zadecydowały, że w tym roku zostaną nagrodzone osiągnięcia organizacji, które podjęły istotne wysiłki i inicjatywy mające na celu przekształcenie gospodarki europejskiej w kierunku gospodarki cyrkularnej i które mogą stanowić inspirację dla innych. 

Gospodarka o obiegu zamkniętym polega na zintegrowanym podejściu do zrównoważenia produktów i procesów, mającym na celu utrzymanie wartości dóbr, usług i materiałów w gospodarce możliwie jak najdłużej, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ilości odpadów.

Więcej informacji o Emas  Awards 2017 odnajdą Państwo na stronie Komisji Europejskiej

Infografika na temat EMAS.

EMAS Awards 2017 – baner promocyjny