„Pomorskie Klastry Energii – lokalne obszary bilansowania energii” – zapraszamy na seminarium

Data publikacji:  21-04-2017

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dnia 26 kwietnia 2017 roku, organizuje seminarium pn. „Pomorskie Klastry Energii – lokalne obszary bilansowania energii”, które odbędzie się w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.

Celem spotkania jest przybliżenie tematyki klastrów energii i spółdzielni energetycznych jako formy wykorzystania miejscowych zasobów energetycznych oraz wzrostu bezpieczeństwa energetycznego w skali lokalnej. Poruszone zostaną także kwestie współpracy z siecią energetyczną oraz rola samorządów w kreowaniu nowoczesnych rozwiązań energetycznych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu spotkań projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium. Klastry, jako nowa forma współpracy w obszarze energetyki, wymagają zarówno poszerzania wiedzy potencjalnych uczestników, jak i wypracowania oraz promocji najlepszych rozwiązań.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 24.04.2017 r. na adres doradztwo@wfos.gdansk.pl

Program – w załączeniu.

 

grafika nt OZE - na trawie ustawione panele fotowoltaiczne, w tle wiatraki