od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

2, 7 mln zł na wsparcie OSP w 2022 roku

Konferencja, na której podsumowany został nabór "Florek-wsparcie dla OSP"

2, 7 mln zł na wsparcie OSP w 2022 roku

Zakończyło się przyjmowanie wniosków w ramach naboru „Florek – wsparcie dla OSP”. Do WFOŚiGW w Gdańsku wpłynęło 187 wniosków o dofinansowanie.

Zakończyło się przyjmowanie wniosków w ramach naboru „Florek – wsparcie dla OSP”. Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 187 wniosków o dofinansowanie. Nabór podsumowany został podczas konferencji w siedzibie WFOŚiGW w Gdańsku.

Dzięki naborowi „Florek – wsparcie dla OSP” pomorskie ochotnicze straże pożarne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup profesjonalnego sprzętu i wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej strażaków, wykorzystywanych podczas akcji ratowniczych. To często drobne wyposażenie, ale niezwykle potrzebne podczas strażackich interwencji. Budżet naboru to 1,7 mln zł.

Dziękuję za tę inicjatywę. Strażacy to zazwyczaj pierwsze osoby na miejscu zdarzenia. Udzielają pomocy, szybko reagują. Muszą posiadać niezawodny sprzęt. Ochotniczych straży pożarnych nie stać na profesjonalne i nowoczesne wyposażenie, i tu z pomocą przychodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dziękuję też Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – za kolejne nabory i realizację tych istotnych zadań – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.  

 

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała

 

Pomorskie jednostki zgłosiły do WFOŚiGW w Gdańsku zapotrzebowanie na 1 200 sztuk sprzętu: 120 par butów strażackich, 210 hełmów strażackich, 115 par rękawic specjalnych, 290 kompletów ubrań specjalnych i koszarowych, 280 węży ssawnych i tłocznych. A także na kominiarki strażackie, latarki, pilarki, pompy i prądnice, wentylatory oddymiające.

Ochotnicze straże pożarne zazwyczaj najszybciej pojawiają się na miejscu katastrofy czy awarii. Pierwsze podejmują akcję ratowniczą, w której liczy się dosłownie każda sekunda. Strażacy walczą ze skutkami pożarów, powodzi, huraganów, klęsk żywiołowych. Ważne jest, aby posiadały profesjonalny i niezawodny sprzęt. Strażacy każdego dnia troszczą się o nasze bezpieczeństwo, ale podczas działań w terenie nie zapominają też o środowisku. To dla nas bardzo istotne kwestie, doceniamy ich zaangażowanie  – poinformował Szymon Gajda – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.    

 

Prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda

Prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda

 

Dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych to dobra wiadomość nie tylko dla strażaków, ale także dla mieszkańców i turystów. Lepsze wyposażenie pomorskich druhów oznacza bowiem lepszą ochronę naszego zdrowia i życia oraz środowiska.

To kolejny rok, w którym „małe ojczyzny” zyskują środki finansowe na doposażenie w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Lepsze wyposażenie to z kolei ograniczenie strat w środowisku oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, korzystających z atrakcji naszego regionu. Lokalnie to Straż Pożarna pierwsza podejmuje działania ratownicze – tłumaczył st. bryg. Piotr Socha, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

 

Podsumowanie naboru "Florek-wsparcie dla OSP"

Podsumowanie naboru „Florek-wsparcie dla OSP”

 

Zadania w ramach naboru Florek – wsparcie dla OSP dofinansowane zostaną ze środków własnych WFOŚiGW w Gdańsku oraz udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”.

25 kwietnia 2022 roku WFOŚiGW w Gdańsku uruchomi kolejny nabór w ramach Florka. Jego budżet to 1 mln zł. 

 

Podsumowanie naboru "Florek-wsparcie dla OSP"  

Podsumowanie naboru „Florek-wsparcie dla OSP”

Previous Brodziec – adaptacja do zmian klimatu
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.