od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

25 lat Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Logo 25 - lecia wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej

25 lat Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

We wtorek, 11 września 2018, w Warszawie odbędą się ogólnopolskie uroczystości związane z jubileuszem 25 – lecia działalności Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Bezpośrednią transmisję z obchodów można będzie oglądać pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=G634l_RejDk&feature=youtu.be

Ponad 41 miliardów złotych na 166 tysięcy zadań, m.in. na walkę ze smogiem i niską emisją, instalację kolektorów słonecznych, budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków – to bilans 25 – letniej działalności wfośigw. Ekologiczne Fundusze wspierają zrównoważony rozwój gospodarczy i tworzenie „zielonych” miejsc pracy, a z efektów ekoinwestycji korzystają miliony Polaków. Do powietrza trafiło blisko 10 milionów ton mniej dwutlenku węgla. Wybudowane sieci wodno-kanalizacyjne o łącznej długości około 100 000 km wystarczyłyby, aby okrążyć kulę ziemską dwa i pół raza. W Polsce trudno wskazać gminną instalację służącą ochronie środowiska, która nie uzyskała pomocy finansowej z Funduszy. Wybudowano i zmodernizowano ponad 3 000 komunalnych oczyszczalni ścieków. Z finansowej pomocy Funduszy korzystają m.in. samorządy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe czy państwowe jednostki budżetowe.

W Polsce od ćwierćwiecza działa unikatowy w skali Europy i świata system finansowania ochrony środowiska, którego ważną częścią jest 16 Wojewódzkich Funduszy, współpracujących z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska. Wojewódzkie Fundusze to niezależne instytucje, które mają zbliżone cele ustawowe, jak funkcjonujący na terenie całego kraju NFOŚiGW z tym, że ich działalność obejmuje głównie przedsięwzięcia na szczeblu regionalnym.

Previous Czyste Powietrze – spotkanie w gminach
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.