od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

3, 27 mln zł na walkę z COVID-19. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska włączają się w akcję pomocy szpitalom

WFOŚiGW w walce z COVID-19

3, 27 mln zł na walkę z COVID-19. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska włączają się w akcję pomocy szpitalom

Ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na utylizację zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Agencji Rezerw Materiałowych.  Do ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom włącza się także WFOŚiGW w Gdańsku.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Medykom, którzy codziennie wykonują ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie. Ze względów sanitarnych, w celu ograniczenia możliwości zakażenia się koronawirusem, odpady w postaci maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych, z których korzystają, muszą być zagospodarowywane w bezpieczny sposób. Dlatego też cieszy nas inicjatywa Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo personelu medycznego oraz troskę o środowisko, przekażą wsparcie finansowe na ten cel – mówi minister klimatu Michał Kurtyka.

Szef resortu klimatu dodał, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy mogą mieć styczność z odpadami medycznymi. Bezpieczne zagospodarowanie zużytych ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny, jest bardzo istotnym zadaniem, którego  realizacja wymaga wsparcia.
Każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekaże wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie.

Będziemy na bieżąco współpracować z Agencją Rezerw Materiałowych i Urzędami Wojewódzkimi, by skutecznie i sprawnie przekazywać środki szpitalom i izolatoriom tworzonym w poszczególnych województwach – zapowiada Paweł Mirowski – przewodniczący Konwentu Prezesów WFOŚiGW.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przekaże 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. W tej trudnej sytuacji musimy trzymać się razem, chcemy pomóc i robimy to. Od lat towarzyszy nam hasło – Dla ludzi i środowiska – i zgodnie z tą dewizą realizujemy nasze zadania. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – mówi Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Fundusze działają w systemie

WFOŚiGW razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska tworzą unikatowy w skali Europy system finansowania zadań związanych z ochroną środowiska.

Każdy Fundusz wspiera działania proekologiczne w swoim regionie, udziela atrakcyjnego dofinansowania na inwestycje dotyczące ochrony powietrza, gospodarki wodnej czy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Fundusze są zaangażowane również we wspólne ogólnopolskie programy, w tym Czyste Powietrze, usuwania azbestu, wapnowania regeneracyjnego gleb i dofinansowania Straży Pożarnych. Ogólnopolski Projekt Doradztwa Energetycznego umożliwia uzyskanie wsparcia w zakresie inwestycji dotyczących poprawy efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Previous Nowa wersja programu Czyste Powietrze
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.