od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

30-lecie Funduszu

Obchody 30-lecia WFOŚiGW w Gdańsku

30 lat WFOŚiGW w Gdańsku

W 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 30 – lecia WFOŚiGW w Gdańsku. To był dobry, intensywny i bardzo ciekawy czas. Obfitował w szereg wydarzeń, śmiałych projektów i ciekawych inicjatyw.

Rowery elektryczne dla mieszkańców Gdyni.
Sprzęt dla pomorskich jednostek OSP.
Programy związane z poprawą jakości powietrza: Czyste Powietrze, Ciepłe Mieszkanie, Agroenergia, Remiz i Bielik, Brodziec.
Nowy cykl spotkań „Porozmawiajmy o funduszach”.
40 szkolnych ekopracowni.
Kampanie ekoTransport i ekoTurysta.
III nabór w Mojej Wodzie.
Dzień otwarty funduszu.

A także uroczystości związane z 30 – leciem naszej działalności: gala w Akademii Muzycznej w Gdańsku i piknik w Parku Miejskim w Wejherowie.

30 lat
40 000 umów na prośrodowiskowe inwestycje
2,3 mld zł dofinansowania
150 wybudowanych i zmodernizowanych komunalnych oczyszczalni ścieków
5 000 km sieci kanalizacyjnych
2,2 mln ton mniejsza emisja dwutlenku węgla.

To liczby. Liczby mówią dużo, ale nie mówią wszystkiego. Przygotowaliśmy specjalny raport, który podsumowuje trzy dekady naszej działalności.

Zrealizowaliśmy też film opowiadający naszą historię.

Od 30 lat prężnie działamy dla ludzi i środowiska. Mamy świadomość, że dzięki naszemu wysiłkowi znika azbest, likwidowane są kopciuchy,  oszczędzana woda i energia, rozwija się gospodarka wodno- ściekowa. Poprawia się jakość powietrza w regionie. Prowadzimy kampanie społeczne: ekoTransport i ekoTurysta. W Nie rób obciachu, nie śmieć przekonujemy, aby wszystkie odpady zabierać ze sobą i niczego nie zostawiać w miejscach
wypoczynku. W ekoTransporcie namawiamy, aby jak najczęściej korzystać z roweru jako środka transportu. Jednoślady to bezemisyjne, ekologiczne środki transportu. Warto nimi podróżować, a samochód zostawić w garażu.

Aktualności

Wszystko zaczęło się 1993 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku powstał w 1993 roku.

29 czerwca 1993 roku odbyło się I posiedzenie Rady Nadzorczej. Pierwsze lata działalności Funduszu przypadły na okres konstytuowania się samorządów, dla których jednym z ważniejszych zadań było powstrzymanie degradacji środowiska. Finansowe i merytoryczne wsparcie WFOŚiGW w Gdańsku umożliwiło takie działania. Fundusz przystąpił do dofinansowywania przedsięwzięć o charakterze proekologicznym.

Od początku działalności WFOŚiGW w Gdańsku dofinansowuje liczne zadania związane z ochroną wód, ochroną powierzchni ziemi, przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza, edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. 

Pracownikom przyświeca hasło „Dla ludzi i środowiska”. Zgodnie z tą ideą, WFOŚiGW w Gdańsku wspiera finansowo budowę i modernizację oczyszczalni ścieków, ujęć wody, punktów selektywnej zbiórki odpadów, rozwój sieci ciepłowniczej, wałów przeciwpowodziowych, a także rewitalizację zieleni i parków, budowę zielonych szkół, ochronę rezerwatów przyrody.

Poznaj nas!

Największą wartością naszej firmy są pracownicy. Prawidłowo rozliczają wielomilionowe projekty, orientują się we wszelkich niuansach Excela, a poza tym są zagorzałymi kajakarzami czy rowerzystami. Biegają z wypiekami na twarzach po funduszowych korytarzach, aby zdążyć z umową. Wyjaśniają szczegóły naszych programów na infolinii. Szkolą i edukują podczas konferencji i warsztatów, ale też i na imprezach plenerowych. Poznajcie ich!

ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.