od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Bezpłatne warsztaty z „Czystego Powietrza” dla pracowników gmin i powiatów

na Sali siedzą kandydaci na energetyków gminnych, słuchają wykładu

Bezpłatne warsztaty z „Czystego Powietrza” dla pracowników gmin i powiatów

Pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku, przy współpracy z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, organizują szkolenia na temat programu „Czyste Powietrze”.

Pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy współpracy z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, organizują bezpłatne warsztaty szkoleniowe na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Skierowane są one do pracowników urzędów miast, gmin oraz starostw powiatowych województwa pomorskiego. Na spotkaniach omówione zostaną zagadnienia z zakresu prawidłowego aplikowania o środki finansowe oraz aspekty techniczne związane z realizacją działań w ramach programu „Czyste Powietrze”. Warsztaty poprowadzą doradcy energetyczni WFOŚiGW w Gdańsku w ramach „Ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, który skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym – stwierdził minister środowiska. Pracownicy samorządów, mający najbliższy kontakt z potencjalnymi wnioskodawcami Programu, będą stanowić realne wsparcie dla osób fizycznych ubiegających się o dofinansowanie. Ich wiedza i doświadczenie będą nieocenione zważywszy na fakt, iż pracownicy mają na co dzień styczność z problemami lokalnej społeczności – dodał minister Henryk Kowalczyk.

Doradcy energetyczni WFOŚiGW w Gdańsku przeprowadzą osiem szkoleń na terenie województwa pomorskiego: w Słupsku, Kwidzynie, Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim, Chojnicach, Nowym Dworze Gdańskim, Gdańsku i Wejherowie. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tych warsztatach. Wyjaśnimy wszelkie kwestie związane z programem „Czyste Powietrze”, odpowiemy na każde pytanie, rozwiążemy każdy problem. Zależy nam, aby jak najwięcej mieszkańców z poszczególnych gmin złożyło wnioski o wymianę źródła ciepła w ramach „Czystego Powietrza”. Wspólnie walczmy o lepszą jakość powietrza w naszym regionie – powiedział doradca energetyczny Michał Leszczyński.

Pierwsze szkolenia odbędą się 11 kwietnia, kolejne 12, 24 i 25 kwietnia 2019.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmują:

Michał Leszczyński, michal.leszczynski@wfos.gdansk.pl, 58 743 18 82

Piotr Kumpiecki, piotr.kumpiecki@wfos.gdansk.pl, 58 743 18 85

Ze względów logistycznych, dany urząd, czy  instytucja mogą maksymalnie zgłosić dwie osoby. W przypadku większego zainteresowania, prosimy o kontakt.

Previous Pomorscy w Chojnicach!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.