od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Bieg i marsz z gdańskim WFOŚiGW

Uczestnicy II Żuławskiego Biegu i Marszu Nordic Walking

Bieg i marsz z gdańskim WFOŚiGW

140 osób wzięło udział w II Żuławskim Biegu i Marszu Nordic Walking. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przygotował nagrody dla uczestników imprezy.

Biegi i marsze cieszą się od lat ogromną popularnością wśród Polaków. W połączeniu z niezwykłymi okolicznościami przyrody zapewniają nie tylko dobrą kondycję, ale i niespotykane wrażenia: ponad 5-kilometrowa trasa tegorocznego biegu wiodła przez żuławskie pola i łąki.

Trasa biegowa na Żuławach prowadziła przez tereny, których włodarze stawiają na odnawialne źródła energii. W gminie Miłoradz obecnie jednocześnie budowane są biogazownia, farma wiatrowa oraz farma fotowoltaiczna. Właśnie z myślą o środowisku i edukacji ekologicznej imprezę biegową zorganizowaliśmy akurat w tym miejscu  – mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Na starcie stanęli zawodnicy nie tylko z województwa pomorskiego. II Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking przyciągnął amatorów zdrowego stylu życia z gminy Miłoradz, powiatu malborskiego, a także Elbląga, Trójmiasta, Rumi, Mikoszewa, Dzierzgonia, Sztumu, Gardei, Pasłęka, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, a nawet  Torunia i Szczecina.

 – WFOŚiGW w Gdańsku od lat promuje aktywny tryb życia. Pracownicy dojeżdżają do pracy na jednośladach i biorą udział w zawodach sportowych, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć także to wydarzenie. Mam nadzieję, że takich inicjatyw będzie jak najwięcej, bo nie tylko reklamują zdrowy styl życia, ale również naszą unikatową pomorską przyrodę– tłumaczy Krzysztof Zalewski, dyrektor Działu Rozwoju i Marketingu WFOŚiGW w Gdańsku.

Previous Ruszyła ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.