od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Brodziec – adaptacja do zmian klimatu

Plansza: Brodziec - adaptacja do zmian klimatu

Brodziec – adaptacja do zmian klimatu

Ruszył nabór wniosków „Brodziec – adaptacja do zmian klimatu”. Skierowany jest do publicznych uczelni wyższych działających na terenie województwa pomorskiego.

Ruszył nabór wniosków „Brodziec – adaptacja do zmian klimatu”. Skierowany jest do publicznych uczelni wyższych działających na terenie województwa pomorskiego. Mogą otrzymać dofinansowanie na realizację inwestycji, których celem będzie adaptacja do zmian klimatu. Wnioski należy kierować do WFOŚiGW w Gdańsku.

Publiczne uczelnie wyższe mogą zgłaszać do dofinansowania zadania, dzięki którym zmniejszy się zużycie energii elektrycznej i ciepła, ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zagospodarowane zostaną wody opadowe i roztopowe, poprawi się efektywność wykorzystania wody. Wsparcie finansowe udzielane będzie na realizację konkretnych projektów inwestycyjnych, jak również na opracowanie dokumentacji projektowej dla przyszłych przedsięwzięć.

13, 5 mln zł – tyle wynosi budżet naboru. W zależności od rodzaju zadania, dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji albo pożyczko-dotacji.

Fundusz od wielu lat działa na rzecz adaptacji naszego regionu i Polski do zmian klimatu. Tym razem podejmujemy inicjatywę skierowaną do uczelni wyższych, które działają w naszym województwie. To działanie pilotażowe, chcemy zachęcić do realizacji zadań służących poprawie efektywności energetycznej, racjonalnej gospodarce wodnej i zagospodarowaniu wód opadowych i roztopowych. Zachęcam do składania wniosków o dofinansowanie. Liczę, że uczelnie, które wytyczają nowe kierunki działań, odpowiedzą pozytywnie na nasz pomysł – stwierdził Szymon Gajda – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.  

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, aż do wyczerpania środków na ten cel.

Jedna uczelnia może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie: jeden na zadanie inwestycyjne oraz jeden na zadanie nieinwestycyjne.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Previous Tak było!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.