od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Ciepłe Mieszkanie

O programie

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej.

Dla kogo?

Właściciele lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.

Co obejmuje dofinansowanie?

Zakup kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Realizując powyższe zadanie można dodatkowo wykonać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi, wykonać wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie jest także przygotowanie dokumentacji projektowej powyższego przedsięwzięcia.

Forma dofinansowania

Dotacje

Sposób składania wniosków

Beneficjentem programu jest gmina z województwa pomorskiego, której dotację przyznaje WFOŚiGW w Gdańsku. Gmina przeprowadza nabór wniosków dla beneficjentów końcowych oraz składa wniosek o dofinansowanie w formie elektronicznej poprzez Generator wniosków o dofinansowanie (GWD – http://gwd.nfosigw.gov.pl).

Termin

Gminy mogą dwukrotnie aplikować o dofinansowanie do WFOŚiGW w Gdańsku. Pierwszy nabór trwa do 31 grudnia 2022 lub wyczerpania środków. Drugi nabór zostanie przeprowadzony do 31 grudnia 2023, w zależności od dostępności środków.

Najnowsze informacje

ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.