od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Czyste Powietrze Pomorza. Konkurs ogłoszony!

Dachy kilku domów. Z kominów wydobywa się gęsty, czarny dym

Czyste Powietrze Pomorza. Konkurs ogłoszony!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił kolejną edycję konkursu „Czyste Powietrze Pomorza”. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, które przyczynią się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Konkurs skierowany jest do osób prawnych – jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów realizujących zadania z zakresu gospodarki komunalnej, dotyczące zaopatrzenia w energię cieplną – realizujących zadania na obszarze województwa pomorskiego.   

Zgłaszać należy zadania polegające na likwidacji kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem. Zamiast nich zamontować można:

  • kotły opalane gazem lub olejem opałowym;
  • źródła ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą);
  • lub podłączyć budynki do sieci ciepłowniczej.

 

Przedsięwzięcia mogą zostać zrealizowane w budynkach mieszkalnych należących do osób fizycznych, jednostek samorządu terytorialnego, bądź takich, w których funkcjonują wspólnoty mieszkaniowe.

Wnioski należy składać do 11 maja 2018 roku w siedzibie Funduszu. Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków znajdują się w dziale konkursy.

Program „Czyste Powietrze Pomorza” jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku od 10 lat. Od 2009 roku zlikwidowanych zostało 3 500 pieców i kotłów. WFOŚiGW w Gdańsku przeznaczył na to ponad 14 milionów złotych. Rocznie emisja pyłów zmniejszyła się o 340 ton, dwutlenku węgla o 23 000 ton, dwutlenku siarki – 156 ton

Previous Sprzęt dla słupskich ratowników
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.