od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami!

na ziemi rozłożona kolorowa gra planszowa w ramach projektu „Pomorscy czują klimat”, dookoła stoją ludzie

Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami!

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Dużo się działo! Były atrakcje i niespodzianki, konkursy z nagrodami.

Każda osoba, która przyjechała do nas rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzymała upominek. Namawiamy bowiem do tego, aby jak najczęściej zamiast samochodu wybierać ekologiczne środki transportu. Dla miłośników literatury przygotowaliśmy kącik bookcrossingu. Ciekawe książki można było przeczytać na miejscu lub zabrać ze sobą do domu. Jak zwykle, dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny. Dzięki tej grze edukacyjnej, nasi goście poszerzyli swoją wiedzę na temat transportu ekologicznego, zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz związku naszych codziennych wyborów z jakością powietrza.   

Osobom zainteresowanym złożeniem wniosku w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku podpowiadali najkorzystniejsze rozwiązania oraz wyjaśniali wszelkie wątpliwości.

Nie zabrakło doradców energetycznych. Opowiadali o finansowaniu projektów energetycznych i ciekawych rozwiązaniach technicznych. Odpowiadali na pytania związane z dociepleniem budynków jednorodzinnych, montażem paneli fotowoltaicznych na obiektach należących do wspólnot mieszkaniowych, czy wymianą kotła węglowego na pompę ciepła.  

Była także Rodzina Pomorskich! To bohaterowie kampanii prowadzonej przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Pomorscy namawiają do zmiany nawyków i wprowadzania w życie ekologicznych zasad. Uświadamiają, że nasze decyzje i zachowania mają wpływ na stan środowiska. Podczas Dni Otwartych można było wspólnie z Rodziną Pomorskich zagrać w grę planszową, ułożyć puzzle i rozwiązać test ekologiczny. Interesujemy się ekologią w kontekście życia domowego. Nigdy wcześniej tu nie byliśmy, jesteśmy po raz pierwszy i bardzo nam się podoba. Dużo dowiedzieliśmy się o ptakach, pani edukatorka bardzo ciekawie o nich opowiadała. Takie zajęcia powinny być prowadzone w szkołach. Taka wiedza to rewelacja – mówili państwo Jola i Darek. Wtórowała im pani Magdalena. Warto było tu przyjść! Oderwać się od komputera, telefonu. Dużo się dowiedziałam, na przykład o segregacji odpadów. Edukacja w formie zabawy to bardzo dobry pomysł. Popieram!

Pomorscy edukować będą przez najbliższe miesiące w różnych miejscowościach naszego regionu. Będzie można ich spotkać na festynach, piknikach i uroczystościach.  

Previous Gdyby drzewa nadawały sygnał Wi-Fi?… rzecz o tym, co dają nam drzewa!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.