od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

ekoTransport

Kampania społeczna "ekoTransport"

​Kampania społeczna ekoTransport to projekt zaplanowany na lata 2021-2023.

W I roku jej trwania głównym celem jest promocja publicznego transportu zbiorowego. Transport samochodowy jest drugą, po indywidualnych, nieefektywnych systemach ogrzewania, przyczyną niskiej emisji. Warto postawić na pociągi, autobusy, tramwaje czy rower. Dobra i ekologiczna komunikacja miejska wpływa na rozwój gospodarczy i społeczny regionu. 

Kolej to najbardziej ekologiczny środek transportu. Pod względem emisji gazów cieplarnianych, jest najbardziej przyjaznym środowisku rodzajem komunikacji pasażerskiej. I do korzystania z jej usług chcemy przekonywać mieszkańców województwa pomorskiego, w pierwszym roku trwania kampanii. 

Inauguracja kampanii odbyła się 7 maja w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. 

Kurs na ekotransport – debata radiowa

W ramach kampanii odbyła się debata na temat masowych środków komunikacji pasażerskiej i jej wpływu na środowisko. W siedzibie Radia Gdańsku, w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna poruszono szereg kwestii dotyczących przyszłości transportu publicznego w Polsce, zaspokajanie potrzeb mieszkańców w zakresie dostępności do masowej komunikacji czy zasadności zakazu produkcji samochodów spalinowych.

"Kolej na ekologię!" Wernisaż, kampania w citylightach i ekspozycja w Parku Oliwskim

Kolej na ekologię! – to tytuł projektu realizowanego wspólnie przez dwie gdańskie instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Akademię Sztuk Pięknych.

Studenci ASP w Gdańsku podjęli się wyzwania, aby poprzez artystyczną twórczość przekonać mieszkańców do wyboru kolei. Stworzyli prace, które w oryginalny sposób do tego namawiają.

W naszej siedzibie odbył się wernisaż tych prac. Na ulica trójmiasta praca eksponowane były w przestrzeni citylightów, a w lipcu zawisły na płocie Parku Oliwskiego. Dzięki współpracy z ASP i ekspozycją prac w bardzo popularnych turystycznie miejscach Trójmiasta udało nam się dotrzeć do znacznego grona odbiorców.

Współpraca podmiotami zewnętrznymi

W realizację kampanii społecznej ekoTransport  zaangażowane są lokalne społeczności. Współpracując z uczelniami wyższymi, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi samorządami, Lasami Państwowymi poszerzamy kręgi naszych odbiorców i zwiększamy efektywność podejmowanych działań.

Nasza kampania ma charakter edukacji ekologicznej. Informujemy, uczymy. Jesteśmy blisko ludzi. Współpracując z Nadleśnictwami i Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku byliśmy obecni na szeregu wydarzeń, podczas których nasi edukatorzy w sposób kreatywny przekazywali ważne informacje dotyczące ekologicznych środków transportu. Festyny cieszyły się bardzo dużą frekwencją i popularnością, dzięki czemu przekaz naszej kampanii docierał bezpośrednio do wielu osób.

Kampania Internetowa i radiowa

Spektrum naszych działań jest bardzo szerokie. Obecność w mediach społecznościowych, strona internetowa i spoty radiowe to kolejne przestrzenie, w których prowadzimy intensywne działania edukacyjne i zachęcamy do zmiany nawyków w kwestii korzystania z publicznych, zbiorowych środków transportu. Każdy z nas ma wpływ na środowisko. 

logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.