od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Ile wody mieści się w 102 basenach olimpijskich? Tyle ile mieszkańcy Pomorza zaoszczędzili już w programie Moja Woda

Ile wody mieści się w 102 basenach olimpijskich? Tyle ile mieszkańcy Pomorza zaoszczędzili już w programie Moja Woda

2 913 – tyle wniosków o dofinansowanie wpłynęło w trzeciej edycji programu Moja Woda. Wnioskodawcy złożyli dokumenty na łączną kwotę 16,5 mln zł.

Potrzebna jest zmiana w podejściu do gospodarki wodą. Moja Woda to odpowiedź na problem suszy oraz zmiany klimatyczne w Polsce.

Nabór skierowany był do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz wieczystych użytkowników nieruchomości. Wnioskodawcy maksymalnie mogli otrzymać do 6 000 zł dofinansowania.

Rozliczenie programu jest jeszcze przed nami. Obecnie podpisujemy umowy o dofinansowanie z wnioskodawcami i wypłacamy pierwsze dotacje.

Dotacje udzielane są na zakup, dostawę, montaż, budowę i uruchomienie instalacji – m.in. przewodów odprowadzających wody opadowe do zbiorników podziemnych i naziemnych, studni chłonnych, elementów do nawadniania ogrodu – czyli wszystkiego co jest potrzebne do zbierania i zagospodarowania zatrzymanej wody opadowej i roztopowej.

Trzecia edycja programu Moja Woda to olbrzymi sukces. Mieszkańcy województwa pomorskiego w ostatniej edycji złożyli najwięcej wniosków o dofinansowanie. Zainteresowanie było bardzo duże. Nabór już się skończył, ale liczba pytań odnośnie programu nie maleje. Świadczy to o tym, że chcemy zbierać deszczówkę i wiemy, że retencjonowanie wód opadowych się opłaca. To realna korzyść dla środowiska, jak i naszego portfela – wyjaśnia Kamila Kujawska – koordynator projektu w WFOŚiGW w Gdańsku.

Budżet trzeciej edycji programu wynosił 14 mln zł.

Dotychczas w trzech edycjach Mojej Wody wpłynęły do nas  6 484 wnioski na kwotę 33,4 mln zł. Dzięki przedsięwzięciom mieszkańcy województwa pomorskiego rocznie zaoszczędzą tyle wody ile mieści się w 102 basenach olimpijskich. Liczba ta z pewnością jeszcze wzrośnie, gdyż cały czas trwa rozliczenie trzeciej edycji programu.

Moja Woda to inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Previous Wszystkie dotacje z programu „Czyste Powietrze” będą wypłacone
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.