Przejdź do treści
x
Konsultacje społeczne WFOŚiGW w Gdańsku

Konsultacje społeczne – szukamy pomysłów na zielone inwestycje!

Masz pomysł na ekologiczną lub prośrodowiskową inicjatywę w swoim otoczeniu? Napisz do nas! W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczynamy konsultacje społeczne. Szukamy odpowiedzi na pytanie, jak możemy finansowo wesprzeć mieszkańców!

Instalacje do zbierania deszczówki, odnawialne źródła energii, domki dla jeży, zielone dachy, a może łąki dla zapylaczy? To tylko kilka z tysięcy działań, które możemy realizować w swoim najbliższym otoczeniu. A wszystko dla ludzi i środowiska. Jakie mamy z nich korzyści? Czystsze powietrze, oszczędność wody, dostęp do zieleni i poprawa własnego zdrowia. Za nimi często idą także zyski finansowe.

Dlatego, jako instytucja proekologiczna, chcemy stworzyć kolejne możliwości wsparcia finansowego właśnie dla takich rozwiązań. Zależy nam na innowacyjnych projektach, oryginalnych i nieszablonowych.

- Wiele osób ma fantastyczne pomysły na programy i inicjatywy związane z ochroną środowiska. Chcemy je poznać! Mieszkańcy naszego regionu pragną działać i jedyne czego im potrzeba to wsparcia finansowego i merytorycznego. Dlatego wychodzimy z prośbą o podzielenie się wszelkimi ideami, w których realizacji możemy pomóc – tłumaczy Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Mieszkańcy swoje pomysły mogą przesyłać za pomocą naszych social mediów: Facebooka, Twittera i LinkedIna oraz na adres mailowy promocja@wfos.gdansk.pl.

Zebrane pomysły przeanalizujemy, a najciekawsze zrealizujemy.

Pamiętaj – Twój głos ma znaczenie!