Przejdź do treści
x
Podpisanie porozumienia o współpracy. Od lewej: Szymon Gajda - prezes WFOŚiGW w Gdańsku, Bartłomiej Obajtek - dyrektor RDLP w Gdańsku, Teresa Jakubowska - zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku

Porozumienie zawarte!

Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku. Umowa dotyczy wspólnych działań w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Powstaną m.in. wieże obserwacyjno – edukacyjne.

Więcej edukacji, lepsza infrastruktura, szersza skala przedsięwzięć – takie są główne cele podpisanej umowy.

Edukacja to bardzo ważna broń w kształtowaniu pozytywnych nawyków ekologicznych. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Ważne, aby uczyć dzieci i młodzież, ale także dorosłych.   

- Edukacja z książek, nawet z fantastycznych programów multimedialnych, nie zapewni tego co żywy kontakt z naturą. Moim największym marzeniem jest, aby każdy uczeń w naszym województwie mógł dotknąć, zobaczyć, przejść się po lesie w ramach zajęć o środowisku, a także porozmawiać z edukatorem ekologicznym. Zależy nam, aby wiedza o otaczającym nas świecie dotarła do jak największej liczby osób – wyjaśniał Szymon Gajda – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

- Dwie instytucje to nie jedna. Zyskujemy większe oddziaływanie, większe możliwości przekazywania informacji, większą pulę finansową. Duży może więcej! Zbudujemy kilka wież obserwacyjnych w różnych lokalizacjach, połączymy to z naszą bazą wypoczynkową. Zostanie opracowany specjalny program dydaktyczny. Mamy dużo ciekawych planów - stwierdził dyrektor RDLP w Gdańsku Bartłomiej Obajtek.

Dzięki zawartemu porozumieniu poprawi się jakość infrastruktury służącej edukacji ekologicznej. Powstaną m.in. wieże obserwacyjno – edukacyjne, z tarasami i ścieżką przyrodniczą.