od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Kolejne wsparcie Wojewódzkich Funduszy w walce z COVID-19

Wsparcie WFOŚiGW w walce z Covid-19 w 2021 roku

Kolejne wsparcie Wojewódzkich Funduszy w walce z COVID-19

6, 7 mln zł – to kwota, którą szesnaście Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na wsparcie szpitali w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID-19. W akcji bierze udział także WFOŚiGW w Gdańsku.

To kolejna pomoc WFOŚiGW w walce z koronawirusem. W 2020 roku Wojewódzkie Fundusze przeznaczyły na ten cel 6,6 mln zł. Wsparcie finansowe trafiło do jednoimiennych szpitali zakaźnych. Dzięki tym środkom bezpiecznie zagospodarowane zostały zakaźne odpady medyczne wytworzone w tych placówkach.

Musimy pamiętać, że odpady w postaci maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych, z których korzystają Medycy wykonujący codziennie ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, muszą zostać zagospodarowane w bezpieczny sposób. Dlatego cieszy mnie wspólne zaangażowanie Wojewódzkich Funduszy i fakt, że już po raz kolejny wesprą one finansowo szpitale w swoich regionach w tym zakresie – podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

W ubiegłym roku WFOŚiGW w Gdańsku przekazał 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Teraz też wesprze akcję pomocy szpitalom.  – Ponownie angażujemy się w proces walki z epidemią. Pomagamy lekarzom, ratownikom i personelowi medycznemu. Wszystkim tym, którzy wykonują pełną poświęcenia pracę opiekując się osobami chorymi. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – tłumaczy Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Previous Pomorska Izba Rolnicza i 7 ton rocznie CO2 mniej!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.