od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Minister środowiska Henryk Kowalczyk o programie „Czyste Powietrze”

Minister środowiska Henryk Kowalczyk na tle planszy Ministerstwo Środowiska

Minister środowiska Henryk Kowalczyk o programie „Czyste Powietrze”

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnił, że nie ma zagrożenia utraty finansowania programu „Czyste Powietrze”.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnił, że nie ma zagrożenia utraty finansowania programu „Czyste Powietrze”. Odniósł się tym samym do informacji, które w ostatnich dniach pojawiły się w niektórych mediach.

Ministerstwo Środowiska jest w stałym kontakcie z Komisją Europejską i Bankiem Światowym. Odbywają się cykliczne spotkania według wcześniej ustalonego harmonogramu. Najbliższe spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej będzie miało miejsce już w przyszłym tygodniu. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, odpowiedzialny za wdrażanie funduszy Unii Europejskiej dla Polski, będzie wtedy rozmawiał m.in. o zasadach inwestowania środków w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej – wyjaśnił minister.

Dodatkowo nieuzasadnione są doniesienia medialne, że zostały wstrzymane środki unijne na ten cel – negocjacje w sprawie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej jeszcze się nie rozpoczęły. Wkrótce ustalimy wraz z przedstawicielami konkretne założenia finansowe – dodał minister.

Warto dodać, że od początku realizacji programu „Czyste Powietrze”, czyli od września 2018 roku, jest on finansowany wyłącznie ze środków krajowych: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.  

Źródło:

Ministerstwo Środowiska

Previous Usuwanie wyrobów zawierających azbest – NFOŚiGW przekaże 48 mln zł
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.