od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Nabór na Ekopracownie – zielone serce szkoły rozstrzygnięty!

Nabór na Ekopracownie – zielone serce szkoły rozstrzygnięty!

Ogłosiliśmy wyniki naboru “Ekopracownie – zielone serce szkoły”. Na boisku Szkoły Podstawowej w Baninie wręczyliśmy dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji. 

32 pomorskie szkoły podstawowe i średnie otrzymały dofinansowanie na modernizację lub adaptację istniejącego pomieszczenia na ekopracownię. W większości pomorskich powiatów powstaną po dwie pracownie: przyrodnicza oraz OZE. Docelowo takich pracowni będzie 40. w naszym regionie.

Do pomorskich szkół trafią pomoce naukowe, które umożliwią edukację w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Zajęcia prowadzone będą w ciekawy sposób. Taki, który będzie utrwalał zdobytą wiedzę. Bardzo cenne jest to, że dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mieli dostęp do rzetelnej wiedzy o świecie – powiedział prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda. 

“Ekopracownie – zielone serce szkoły” to ogólnopolski pomysł. W całej Polsce powstanie 760 pracowni. To inicjatywa Anny Moskwy – minister klimatu i środowiska.

Budżet to 50 mln zł. Są to środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które trafiły do 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Mam nadzieję, że ekopracownie rozbudzą wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie tą drogą życiową: inżyniera ochrony środowiska i inżyniera energetyka. To bardzo przyszłościowe zawody. Na Pomorzu będą potrzebni specjaliści z tych dziedzin. Powstaje tu cały szereg inwestycji, w których zatrudnienie znajdą tysiące takich ekspertów – stwierdził Marcin Horała – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 

Budżet na województwo pomorskie wynosi 2, 5 mln zł. Na razie rozdysponowaliśmy 2 mln zł. Nabór na brakującą kwotę zostanie wznowiony.

Dzięki programowi “Ekopracownie – zielone serce szkoły” uczniowie zyskają przyjazne miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań z przyrodniczych przedmiotów.

Spotkaniu towarzyszył festyn z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Odbył się na boisku Szkoły Podstawowej w Baninie, a my byliśmy jego organizatorami. 

Było dużo zabawy, gier, konkursów. Uśmiechu i radości. Nie zabrakło także interesującej edukacji ekologicznej.

Previous Słoneczne dachy w Sztumie
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.