od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Nagroda Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Logo Nagrody Bursztynowego Mieczyka: na pomarańczowym tle, napis Bursztynowy Mieczyk, pomiędzy wyrazami znajduje się rysunek miecza

Nagroda Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Ruszył nabór wniosków na konkurs Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego. To jubileuszowa, 25. edycja tego konkursu. Nagroda ufundowana została przez wojewodę pomorskiego, marszałka województwa pomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dla organizacji pozarządowych, wzorcowo działających w obszarze polityki społecznej i ochrony środowiska. 

Jesteśmy dumni, że udało nam się  wspólnie dotrzeć do tego wyjątkowego momentu. Już od ćwierćwiecza Nagroda stanowi formę publicznego podziękowania, docenienia i wyrażenia najwyższego uznania dla – często niewidzialnych – bohaterów, jakimi są wolontariusze, pracownicy i inne osoby związane z sektorem obywatelskim. Przez minione 24 lata przyznanych zostało ponad sto nagród głównych i trzysta wyróżnień. Przez te wszystkie lata obserwowaliśmy, jak intensywnie, mimo wielu trudności i barier, rozwija się pomorski – i nie tylko – III sektor, co niewątpliwie stanowi jeden z największych sukcesów funkcjonowania polskiego społeczeństwa obywatelskiego – powiedział w imieniu Kapituły Nagrody Bursztynowego Mieczyka Jerzy Boczoń – prezes Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

Za działalność w 2019 roku nagrody zostaną przyznane w kategoriach: pomoc społeczna, ochrona środowiska i edukacja ekologiczna, edukacja, kultura. Kapituła może również przyznać nagrody dodatkowe w kategoriach: społeczeństwo obywatelskie, współpraca międzynarodowa, debiut roku.

Wnioski, wyłącznie w wersji elektronicznej, należy składać do 4 listopada 2019 godz. 12:00. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Nagrody Bursztynowego Mieczyka.

Nagrody wręczone zostaną 7 grudnia 2019 w Europejskim Centrum Solidarności. 

Nagroda Bursztynowego Mieczyka przyznawana jest od 1994 roku. Od początku miała poparcie ówczesnego wojewody pomorskiego Macieja Płażyńskiego. Była pierwszym tego typu przedsięwzięciem  w skali kraju i nadal stanowi unikatowy przykład uznania dla działalności lokalnych organizacji pozarządowych. Za ideę i koncepcję nagrody odpowiada Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

W 2004 roku do grona stałych organizatorów dołączył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który finansuje nagrodę dla organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Previous Sprzęt dla strażaków z powiatu człuchowskiego
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.