od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Najbardziej aktywne samorządy w programie Czyste Powietrze. Wyniki drugiego rankingu gmin

Najbardziej aktywne samorządy w programie Czyste Powietrze. Wyniki drugiego rankingu gmin

39 pomorskich gmin wśród najbardziej zaangażowanych samorządów w programie Czyste Powietrze. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku właśnie ogłosił wyniki drugiego rankingu polskich gmin.

Wśród pomorskich gmin prowadzi gmina Brusy, na podium znalazły się także Dziemiany i Kartuzy.   

Gminy są ważnym partnerem w programie Czyste Powietrze. Skutecznie wspierają swoich mieszkańców w pozyskiwaniu dofinansowania na wymianę kopciuchów i termomodernizację domów. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa jakości powietrza i ochrona zdrowia wszystkich Polek i Polaków, dlatego tak ważne jest zaangażowanie także na poziomie lokalnym w walkę ze smogiem – powiedziała Dorota Zawadzka – Stępniak – prezes NFOŚiGW.  

Najnowszy ranking obejmuje zestawienie aktywności gmin w składaniu wniosków o dofinansowanie od 1 kwietnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku. Liczba wniosków na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizacji budynku jest odnoszona do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy.

W rankingu ujęte są 2 162 gminy, które przystąpiły na podstawie porozumienia do programu Czyste Powietrze. Najlepsi z najlepszych – 657 gmin w programie – mają możliwość uzyskania nawet 30 000 zł na zadania związane z Czystym Powietrzem.

NFOŚiGW od 5 lat współpracuje z samorządami, które otrzymują dofinansowanie na utworzenie i prowadzenie gminnych punktów konsultacyjno – informacyjnych oraz wynagrodzenie za złożone wnioski.

 

Previous Komunikat z dnia 24.06.2024 r. w sprawie kontynuacji finansowania działalności gminnych punktów konsultacyjno‐informacyjnych
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.