od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Nowa Stacja Uzdatniania Wody w Rotmance otwarta!

Nowa Stacja Uzdatniania Wody w Rotmance otwarta!

7 mln zł – to wysokość pożyczki, której udzieliliśmy na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Rotmance. To część wieloetapowego projektu „Rozwój gospodarki wodno – ściekowej w gminie Pruszcz Gdański”. Realizacja całego zadania to koszt prawie 23 mln zł. 

Stacje uzdatniania wody to obiekty do poboru i oczyszczania wody surowej do parametrów obowiązujących w wodzie zdatnej do spożycia. Usuwane są zanieczyszczenia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi. Mieszkańcy zyskują zatem dostęp do czystej i bezpiecznej wody pitnej.

Bardzo się cieszę, że uroczyście otworzyliśmy Stację Uzdatniania Wody w Rotmance. Mieliśmy obawy, ponieważ projekt jest bardzo rozbudowany, a sama stacja jest jego elementem. Inwestycja została zrealizowana w  krótkim czasie i robi duże wrażenie. Efekt ekologiczny już na tym etapie jest bardzo duży. Dostrzegamy same zalety i same plusy tego przedsięwzięcia – powiedziała Teresa Jakubowska – zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku.

 

Projekt „Rozwój gospodarki wodno – ściekowej w gminie Pruszcz Gdański” zakłada także budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Radunicy i Rokitnicy. Ma do niej zostać podłączonych 280 budynków mieszkalnych i mają zostać stworzone warunki do podłączenia kolejnych 300 obiektów. 280 zbiorników bezodpływowych ma być wyłączonych z eksploatacji. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ekologiczne i sanitarne w regionie.

 

Previous Kolejne rowery elektryczne w Gdyni
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.