od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

O „Czystym Powietrzu” na spotkaniu Związku Gmin Pomorskich

Na zdjęciu widać trzech mężczyzn, jeden z nich – Maciej Kazienko prezes WFOŚiGW w Gdańsku trzyma mikrofon i przemawia

O „Czystym Powietrzu” na spotkaniu Związku Gmin Pomorskich

Maciej Kazienko – prezes WFOŚiGW w Gdańsku uczestniczył w spotkaniu Związku Gmin Pomorskich. Przedstawił szczegóły rządowego programu „Czyste Powietrze”. Zaprosił gminy, które jeszcze tego nie zrobiły do podpisania porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku w zakresie wspólnej realizacji programu.

Obecnie 39 gmin województwa pomorskiego podpisało porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku. Zostały one włączone w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Urzędnicy pomagają mieszkańcom poprawnie złożyć wnioski oraz skompletować wymagane załączniki. Doradzają i udzielają niezbędnych informacji na temat programu Czyste Powietrze. Lista gmin, które zawarły porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku znajduje się tutaj.

Przypomnijmy, że celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych kotłach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy tj. węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się tutaj.

Previous List intencyjny z KW PSP w Gdańsku
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.