Ogłoszenie o naborze wniosków na zadania z zakresu edukacji ekologicznej z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Gdańsku (edycja 2023)

Opublikowano 28.07.2023 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza nabór wniosków na zadania z zakresu edukacji ekologicznej z okazji 30-lecia (edycja 2023).

Celem naboru jest wyłonienie i dofinansowanie zadań ukierunkowanych na edukację ekologiczną, dzieci oraz osób dorosłych, w zakresie:

  • Priorytet I, edukacja ekologiczna dzieci oraz osób dorosłych w dniu 16 września, na terenie Wejherowa w ramach obchodów głównych 30-lecia WFOŚiGW w Gdańsku.
  • Priorytet II, edukacja ekologiczna dzieci oraz osób dorosłych w województwie pomorskim.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres Funduszu w formie pisemnego wniosku według aktualnie obowiązującego wzoru o symbolu w/2023 – marzec wraz z załącznikami wymienionymi w części B wniosku.

Oprócz wszystkich wymaganych załączników wymienionych w części B wniosku, należy dołączyć kartę zadania z zakresu edukacji ekologicznej, stanowiącą załącznik nr 1 do załączonego poniżej Regulaminu.

Nabór wniosków trwa od dnia ogłoszenia 30 dni lub do momentu rozdysponowania puli środków przeznaczonych na ten cel w planie finansowym Funduszu na 2023 rok.

Warunkiem przystąpienia do naboru jest złożenie pisemnego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Wnioski należy składać wyłącznie bezpośrednio w siedzibie Funduszu: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Rybaki Górne 8, 80-861 Gdańsk.

Regulamin naboru

Wniosek

Wniosek, karta zadania oraz karta efektu ekologicznego i rzeczowego.

Charakterystyka zadania – dokument w sposób syntetyczny powinien przedstawić stan obecny, przesłanki  i przyczyny realizacji zadania, obszar oddziaływania oraz przyjęte rozwiązania, jak również oczekiwane rezultaty/efekty.

  • Planowany montaż finansowy zadania – plik zawiera formuły/wbudowane funkcje, przeprowadzające obliczenia.

Pamiętaj: koszt kwalifikowany i kwotę wnioskowanego dofinansowania należy podać w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych w dół.

  • Wstępny harmonogram rzeczowo-finansowy obejmujący wszystkie elementy zadania z wyszczególnieniem, które z nich wnioskowane są do finansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku – koszty zadania muszą być powiązane z przedsięwzięciem i oszacowane na podstawie cen rynkowych.
  • Informacja o otrzymanej pomocy publicznej w przypadku Wnioskodawcy, prowadzącego działalność gospodarczą (zgodnie z deklaracją w punkcie C.3a Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej) – jeżeli dotyczy należy dołączyć właściwy formularz tj. PP.I wraz z wymienionymi we wzorze formularza wymaganymi załącznikami. 
  • Należy załączyć propozycję formy zabezpieczenia właściwego wykorzystania dotacji, rodzaje zabezpieczeń stosowanych przez WFOŚiGW w Gdańsku, określone są w Zasadach udzielania dofinansowania. Dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę.
  • Oświadczenie Wnioskodawcy o współpracy lub jej braku z przedstawicielami reżimu rządzącego w Federacji Rosyjskiej lub Republice Białorusi.

Pamiętaj: aby wykreślić niepotrzebne sformułowanie „współpracuje/nie współpracuje”.

  • Potwierdzenia posiadania udziału środków własnych i/lub pozyskanych z innych źródeł (np. wyciąg z uchwały budżetowej, kopia umowy) lub oświadczenia; (dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę).
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2024