od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Organy funduszu

Prezes Zarządu

Szymon Gajda

Radca prawny, absolwent Master of Business Administration. Od lipca 2021 roku prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W latach 2016 – 2020 związany z koncernem energetycznym Energa. Pełnił w nim liczne funkcje w obszarze prawnym i zarządzania korporacyjnego. Odpowiedzialny był między innymi za realizację polityki społecznej odpowiedzialności biznesu oraz za wdrażanie ładu korporacyjnego w Grupie Kapitałowej Energa.

Wcześniej związany z fińską Grupą Sanoma, w której odpowiadał za pomoc prawną polskim spółkom tej grupy. Przez wiele lat radca prawny w spółce Young Digital Planet, działającej na rynku edukacyjnym.

Autor publikacji poświęconych ustrojowym aspektom wdrażania zielonego ładu w Polsce i Europie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji w Gdańsku. Nauczyciel akademicki.

Zastępca Prezesa Zarządu

Teresa Jakubowska

Absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej oraz Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, a także Master of Business Administration. Od 2017 roku zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wcześniej zatrudniona w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W Departamencie Rozwoju Gospodarczego sprawowała funkcję głównego specjalisty ds. energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. Pracowała również w Departamencie Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Przez wiele lat związana z Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, gdzie przez 10 lat kierowała Zakładem Chemii i Ochrony Środowiska.

W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Gdańsku.

Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Gdańsku

Szymon Tumielewicz – przewodniczący rady nadzorczej 
Zenon Odya – wiceprzewodniczący rady nadzorczej
Paweł Krochmal – członek rady nadzorczej wyznaczony przez zarząd NFOŚiGW
Bartłomiej Obajtek – członek rady nadzorczej wyznaczony przez ministra klimatu spośród przedstawicieli nauki lub organizacji pozarządowych
Ireneusz Szweda – członek rady nadzorczej wyznaczony przez wojewodę pomorskiego

ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.