od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Pomorscy konkurs rozstrzygnęli!

Logo przedstawiające Rodzinę Pomorskich, bohatera kampanii „Pomorscy czują klimat”

Pomorscy konkurs rozstrzygnęli!

Rozstrzygnięty został konkurs internetowy prowadzony w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat”.

Rozstrzygnięty został konkurs internetowy prowadzony w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat”. Zwycięzcy, którzy zaprezentowali najciekawsze pomysły na oszczędzanie wody, otrzymali bidony … oczywiście na wodę z kranu. Wyniki konkursu opublikowane zostały na Facebooku Pomorskich.  

„Pomorscy czują klimat” to kampania informacyjno – edukacyjna realizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej zarówno mieszkańców województwa pomorskiego, jak i odwiedzających ten region turystów. Aż 93% mieszkańców Pomorza jest dumnych ze swoich najbliższych okolic. Korzystają z piękna otaczającej ich przyrody. Kampania uświadamia im, że warto wprowadzać w swoim życiu dobre nawyki – z myślą o środowisku właśnie.

Bohaterem kampanii jest sympatyczna rodzina Pomorskich, przed którą postawione zostały nie lada wyzwania. Pomorscy uczą się jak rozsądnie korzystać z kurczących się zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Doszli do wniosku, że ludzie wytwarzają za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców. A także, że warto troszczyć się o bioróżnorodność. Do rodziny Pomorskich może dołączyć każdy. Przed każdym bowiem stoją podobne wyzwania.  Warto uświadomić sobie, jaki wpływ na środowisko mają nasze codzienne zachowania.

Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są ekologiczne poradniki, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

 

Grafika przedstawia różne sposoby oszczędzania wody tj. wspieranie ekologicznego rolnictwa, ograniczenie ilości spożywanego mięsa, robienie zakupów u lokalnych dostawców

 

Previous Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.