od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Pomorscy na statku!

Barwny korowód dzieci zmierza na katamaran Rubin

Pomorscy na statku!

Rodzina Pomorskich postanowiła opuść ląd i przesiadła się na statek. Wraz z grupą kilkuset dzieci z województwa pomorskiego odbyła rejs z Gdańska do Sopotu. Wycieczka zorganizowana została z okazji Dnia Dziecka. A odbyła się już po raz 26 …

Wszystko bowiem zaczęło się … lata temu. Pomysłodawcą rejsów był Maciej Płażyński. Jego idea jest wciąż kontynuowana, ku olbrzymiej uciesze najmłodszych.

W tym roku morską przygodę dla dzieci zorganizowali: Caritas Archidiecezji Gdańsk, Żegluga Gdańska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Poczta Polska.

Było głośno, kolorowo i … smacznie. Głośno, gdyż barwny korowód przeszedł ulicami Głównego Miasta, od Bazyliki Mariackiej na statek. Na początku szli bębniarze, a za nimi kilkaset uradowanych dzieci. A było kolorowo, bo mnóstwo czerwonych, żółtych i zielonych balonów zawisło na katamaranie Rubin. Było także smacznie i słodko, ponieważ dzieci otrzymały pyszne i świeże drożdżówki.

Dla wielu najmłodszych mieszkańców województwa pomorskiego  była to pierwsza podróż katamaranem po wodach Zatoki Gdańskiej. Z zapartym tchem z pokładu statku podziwiali mijane widoki. Poza widokami, były także gry, konkursy i zabawy. Kilkunastu wolontariuszy Caritas Archidiecezji Gdańskiej otoczyło dzieci swoją opieką. Zorganizowali dla nich różne quizy i zagadki. Nie zabrakło także pracowników WFOŚiGW w Gdańsku, którzy zabrali ze sobą Rodzinę Pomorskich. I było ich widać i słychać. Sympatyczni Pomorscy spoglądali na uczestników rejsu z plakatów, można było obejrzeć także filmy animowane z ich udziałem. Pomorscy sprawdzali, czy dzieci potrafią poprawnie segregować odpady, czy wiedzą jak poruszać się po rezerwatach, jakie funkcje pełnią torfowiska, a także dlaczego warto samochód zastąpić rowerem. Do naszego koła fortuny z zagadkami i atrakcyjnymi nagrodami ustawiała się chyba najdłuższa kolejka na statku! Cieszy fakt, że edukacja ekologiczna przekazywana w ciekawy sposób budzi takie zainteresowanie najmłodszych!

26. rejs Dnia Dziecka im. Macieja Płażyńskiego zakończył się na molo w Sopocie.

Previous XI piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.