od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Pomorscy w Krynicy Morskiej!

Trzy bryły interaktywnej wystawy plenerowej na placu w Krynicy Morskiej

Pomorscy w Krynicy Morskiej!

Krynica Morska to kolejna miejscowość, do której zawitała Rodzina Pomorskich. Przy wejściu na molo, w pobliżu Centrum Informacji Turystycznej eksponowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”.

Krynica Morska często określana jest jako perła polskiego wybrzeża. Leży na Mierzei Wiślanej, od północy otoczona wodami Morza Bałtyckiego, od południa Zalewu Wiślanego. Posiada długie tradycje wypoczynkowe, sięgające 1815 roku. Znajduje się tu port morski, przystanie rybackie oraz kąpieliska. W pobliżu kurortu mieści się słynny Wielbłądzi Garb – najwyższa stała wydma w Europie, której wysokość wynosi 49 m n.p.m. Całą panoramę miasta i okolicy można zobaczyć z tarasu latarni morskiej.

Krynica Morska to kolejna miejscowość, do której zawitała Rodzina Pomorskich. Przy wejściu na molo, w pobliżu Centrum Informacji Turystycznej eksponowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”. 

Rodzina Pomorskich to bohater kampanii realizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Postawione przed nią zostały nie lada wyzwania. Pomorscy uczą się jak rozsądnie korzystać z kurczących się zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Zrozumieli, że ludzie wytwarzają za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców. A także, że warto troszczyć się o bioróżnorodność. Na stronie www.poczujklimat.pl oraz w mediach społecznościowych zamieszczone zostały gry i poradniki edukacyjne, odbywają się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jednym z elementów projektu jest wystawa. W prosty sposób tłumaczy ona zjawiska przyrodnicze, wyjaśnia idee gospodarki o obiegu zamkniętym, przekonuje dlaczego należy dbać o różnorodność biologiczną. Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich. Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny. Ta wystawa przekazuje podstawowe informacje na temat najważniejszych spraw dla środowiska w sposób skondensowany – twierdzi Piotr Kędzierzawski, turysta z Warszawy. Jestem chemikiem, dlatego mnie najbardziej zainteresowała plansza „Czym są pierwiastki ziem rzadkich? Jest tu bardzo dużo ciekawych wiadomości, a i forma graficzna jest bardzo atrakcyjna.

Krynica Morska to już kolejna miejscowość, do której zawitała Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w Gdyni, Władysławowie, Helu, Jastarni, Pucku, Wejherowie, Rumi, Lęborku, Słupsku, Bytowie, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Człuchowie, Ustce i Łebie. Rodzina Pomorskich różne miejscowości odwiedzać będzie do końca 2019 roku. 

Rodzina Pomorskich wędruje po województwie nie tylko z wystawą. Od kilku tygodni bierze udział także w różnych piknikach, festynach i wydarzeniach. Wspólnie z Pomorskimi można zagrać w wielkoformatową grę planszową na temat bioróżnorodności, układać puzzle, rozwiązywać rebusy i zagrać w koło fortuny oraz edukacyjne gry karciane na temat podstawowych zasad gospodarki odpadami.

Previous UWAGA! Przedłużenie terminu rozstrzygnięcia konkursu na zadania realizowane przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w roku 2019
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.