od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Pomorscy w Starogardzie Gdańskim!

Trzy bryły oraz ławka tworzące interaktywną wystawę plenerową na placu w Starogardzie Gdańskim

Pomorscy w Starogardzie Gdańskim!

Interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat” dotarła do Starogardu Gdańskiego. Przez trzy tygodnie można ją oglądać przed dworcem kolejowym.

Kampania „Pomorscy czują klimat” realizowana jest od trzech lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej celem jest kształtowanie pozytywnych nawyków wśród mieszkańców województwa pomorskiego i odwiedzających nasz region turystów. Bohaterowie  – Rodzina Pomorskich – uświadamiają, jak ogromny wpływ na środowisko mają nasze codzienne wybory i zachowania. Kampania porusza tematy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, racjonalnym korzystaniem z zasobów oraz koniecznością ochrony różnorodności biologicznej.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest interaktywna wystawa plenerowa. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. Pomorscy zachęcają np., aby być odpowiedzialnym konsumentem i tym samym dbać o środowisko. Czytać etykiety  i np. rezygnować z zakupu produktów, które w swoim składzie posiadają olej palmowy. Zwracać uwagę na certyfikaty ekologiczne. Wybierać produkty lokalne i sezonowe.

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Kampania „Poczuj klimat” jest jedną z ciekawszych form pokazania społeczeństwu, jak każdy z nas może zadbać o środowisko. Wystawa pomaga mieszkańcom w prosty sposób zrozumieć, jak pozornie niewielkie rzeczy pomagają środowisku. Wiele osób ze Starogardu Gdańskiego, jak i osób przyjezdnych, będzie w stanie zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na interaktywnej wystawie plenerowej, ponieważ została umieszczona przy nowo powstałym węźle komunikacyjnym  – mówi Paweł Świeczkowski z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim.

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Poczuj klimat”, gry i konkursy oraz poradniki edukacyjne znajdują się na stronie www.poczujklimat.pl

Starogard Gdański to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w 21 miejscowościach województwa pomorskiego. Rodzina Pomorskich różne miejsca odwiedzać będzie do końca 2019 roku.  Na kanale YouTube można znaleźć filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej

 

Previous 14 listopada – Dzień Czystego Powietrza
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.