od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Pomorscy w Stegnie!

Na zdjęciu widać trzy kolorowe bryły oraz ławkę. Całość tworzy interaktywną wystawę plenerową

Pomorscy w Stegnie!

Stegna to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Przed Gminnym Ośrodkiem Kultury eksponowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”. 

Stegna leży na Mierzei Wiślanej. Piękne, szerokie plaże  przyciągają gości z całego kraju. O tej porze roku jest tu głośno, tłoczno i kolorowo. I właśnie do tej pomorskiej gminy zawitała interaktywna wystawa plenerowa. W prosty sposób tłumaczy ona zjawiska przyrodnicze, wyjaśnia idee gospodarki o obiegu zamkniętym, przekonuje dlaczego należy dbać o różnorodność biologiczną. Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich. Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Rodzina Pomorskich to bohater kampanii realizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Postawione przed nią zostały nie lada wyzwania. Pomorscy uczą się jak rozsądnie korzystać z kurczących się zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Zrozumieli, że ludzie wytwarzają za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców. A także, że warto troszczyć się o bioróżnorodność. Na stronie www.poczujklimat.pl oraz w mediach społecznościowych zamieszczone zostały gry i poradniki edukacyjne, odbywają się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Stegna to już kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w Gdyni, Władysławowie, Helu, Jastarni, Pucku, Wejherowie, Rumi, Lęborku, Słupsku, Bytowie, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Człuchowie, Ustce, Łebie i Krynicy Morskiej. Rodzina Pomorskich różne miejscowości odwiedzać będzie do końca 2019 roku.  Na kanale YouTube pojawiły się filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej. 

Rodzina Pomorskich wędruje po województwie nie tylko z wystawą. Od kilku tygodni bierze udział także w różnych piknikach, festynach i wydarzeniach. Wspólnie z Pomorskimi można zagrać w wielkoformatową grę planszową na temat bioróżnorodności, układać puzzle, rozwiązywać rebusy i zagrać w koło fortuny oraz edukacyjne gry karciane na temat podstawowych zasad gospodarki odpadami.

Previous 45 mln zł na oczyszczanie kartuskich jezior!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.