Przejdź do treści
x

Gminy biorące udział w programie Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisał porozumienia z pomorskimi gminami w zakresie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Gminy zostały włączone w proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Urzędnicy pomagają wnioskodawcom poprawnie złożyć wnioski oraz skompletować wymagane załączniki. Doradzają i udzielają niezbędnych informacji na temat programu "Czyste Powietrze". 

Wnioskodawcy mieszkający w gminach, które nie podpisały porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku, wszelkie formalności związane z programem "Czyste Powietrze" załatwiają w siedzibie Funduszu.

 

 

Mapa gmin

 

 

L.p.

Gmina/Miasto

Osoba/jednostka do kontaktu

  1.  

Borzytuchom (gmina)

Sylwia Gołąb, tel. 59/821 13 16 wew.44

srodowisko@borzytuchom.pl;  slipska87@wp.pl

  1.  

Brusy (miasto i gmina)

Karol Schramke, tel. 52/396 93 19, czystepowietrze@brusy.pl

  1.  

Bytów (miasto)

Dominika Mencel, tel. 789 363 626, czystepowietrze@foton-oze.pl

  1.  

Cedry Wielkie (gmina)

Ewa Czarnul-Kerner, tel. 58/692 20 37, ewa.czarnul@cedry-wielkie.pl

  1.  

Cewice (gmina)

Renata Śmiałkowska, dzialalnoscgospodarcza@cewice.pl

  1.  

Chmielno (gmina)

Anna Byczkowska, tel. 58/685 68 45, abyczkowska@chmielno.pl

  1.  

Chojnice (gmina)

Justyna Lica, tel. 52/397 21 29 wew. 340 czystepowietrze@gminachojnice.com.pl

  1.  

Chojnice (miasto)

Dagmara Kulesza, tel. 52/397 18 00 wew. 28

kulesza@miastochojnice.pl

Małgorzata Fiedorczuk, tel. 52/335 50 30

fiedorczuk@miastochojnice.pl

  1.  

Czarna Dąbrówka (gmina)

Katarzyna Woronko, tel. 58/821 16 43 wew. 19, gmina@czarnadobrowka.pl

  1.  

Czarna Woda (miasto)

Wojciech Witkowski, Julia Gąsiorowska, Katarzyna Dulska, tel. 58/587 88 50, gok@czarna-woda.pl

  1.  

Czarne (miasto i gmina)

Joanna Kosowska, tel. 59/833 20 79 wew. 24 jkosowska@czarne.pl

Marek Szoska, tel. 59/833 20 79 wew. 37 budownictwo@czarne.pl

  1.  

Czersk (miasto i gmina)

Wojciech Witkowski, tel. 605 632 015, wojciech.witkowski@czersk.pl

  1.  

Człuchów (gmina)

Wiesława Murdza, tel. 59/834 10 01 wew. 63, w.murdza@ugczluchow.pl

  1.  

Człuchów (miasto)

Maciej Giżowski, tel. 59/834 22 91 wew. 324, srodowisko@czluchow.eu

Magdalena Werner, tel. 59/834 22 91 wew. 302, dotacjeunijne@czluchow.eu

Katarzyna Szyszka, tel. 59/834 22 91 wew. 319, srodowisko2@czluchow.eu

  1.  

Damnica (gmina)

Krzysztof Ziarno, tel. 58/848 44 30, czystepowietrze@damnica.pl

  1.  

Debrzno (miasto)

Dominika Faryno-Kuś, tel. 59/833 5351 wew. 41, ochrona.srodowiska@debrzno.pl

Sandra Krampikowska, tel. 59/833 5351 wew. 33, smieci@debrzno.pl

  1.  

Dębnica Kaszubska (gmina)

Paulina Młodawska, tel. 730 820 373, p.mlodawska@debnicakaszubska.eu

  1.  

Dziemiany (gmina)

Daria Tysarczyk, tel. 58/688 00 22, ochrona.srodowiska@dziemiany.pl

  1.  

Dzierzgoń (miasto i gmina)

Wojciech Budziński, tel. 55/276 25 01, wojciech.budzinski@dzierzgon.pl

Agata Pask, tel. 55/276 25 01, agata.pask@dzierzgon.pl

  1.  

Gardeja (gmina)

Justyna Chudek, tel. 55/262 40 69, rolnictwo@gardeja.pl

Sławomir Pulkowski, tel. 55/262 40 59, s.pulkowski@gardeja.pl

  1.  

Gdańsk (miasto)

Joanna Grzyba, tel. 58/768 82 13, joanna.grzyba@gdansk.gda.pl

  1.  

Gdynia (miasto)

tel. 58/626 26 26, czystepowietrze@gdynia.pl

  1.  

Główczyce (gmina)

Nikola Pojta, tel. 59 811 49 58, n.pojta@glowczyce.pl

  1.  

Gniew (miasto i gmina)

Magdalena Ostrode, tel. 58/530 79 72, mostrode.rgp@gniew.pl

Małgorzata Ziętek-Malinowska, tel. 58/530 79 72,  mzietek-malinowska.rgp@gniew.pl

Agata Schult-Szatkowska, aszatkowska.rgp@gniew.pl

  1.  

Hel (miasto)

Elżbieta Fafińska, e.fafinska@gohel.pl

Dawid Lewandowski, d.lewandowski@gohel.pl

tel. 58/677 72 40

  1.  

Kaliska (gmina)

Robert Stoliński, tel. 58/588 92 01 wew. 38, r.stolinski@kaliska.pl

  1.  

Karsin (gmina)

Elżbieta Datta, tel. 58/687 33 22, elzbieta.datta@karsin.pl

Gabriela Sumionka, tel. 58/687 33 22, gabriela.sumionka@karsin.pl

  1.  

Kartuzy (miasto i gmina)

Natalia Lekner, tel. 58/694 52 50, os.lekner@poczta.kartuzy.pl

Dorota Darsznik, tel. 797 339 803, os.darsznik@poczta.kartuzy.pl

  1.  

Kępice (miasto i gmina)

Marek Jaskólski, tel. 59/857 66 21 wew. 58, mjaskolski@kepice.pl

  1.  

Koczała (gmina)

Renata Minda, tel. 59/857 42 53

  1.  

Kobylnica (gmina)

Aleksandra Młocicka, tel. 59 842 90 70 do 71, wew. 258, czystepowietrze@kobylnica.pl

  1.  

Kolbudy (gmina)

tel. 58/6910573, gk@ug.kolbudy.pl

  1.  

Konarzyny (gmina)

Kamila Dorawa, Jolanta Wielińska, tel. 59/833 10 11, czystepowietrze@konarzyny.pl

  1.  

Kołczygłowy (gmina)

Agnieszka Witek, tel. 59/821 39 15, a.witek@kolczyglowy.pl

  1.  

Kosakowo (gmina)

Elwira Klein, tel. 58/660 43 07, srodowisko@kosakowo.pl

  1.  

Kościerzyna (gmina)

Patrycja Piankowska, tel. 58/686 56 00, p.piankowska@ug.koscierzyna.pl

  1.  

Kościerzyna (miasto)

Ewelina Labuda, tel. 58/680 23 24, e.labuda@koscierzyna.gda.pl

Jerzy Łudzik, tel. 58/680 23 24, j.ludzik@koscierzyna.gda.pl

  1.  

Krokowa (gmina)

Adam Dettlaff, tel. 58/675 41 26, a.dettlaff@krokowa.pl

Joanna Przepióra, tel. 58/675 41 17, j.przepiora@krokowa.pl

  1.  

Kwidzyn (miasto)

Grzegorz Bieżuński, tel. 55/646 47 83, gbiezunski@kwidzyn.pl

  1.  

Kwidzyn (gmina)

Leszek Czubała, tel. 784 613 077, leszek.czubala@kppt.pl

Marcin Duda, tel. 508 307 648, marcin.duda@kppt.pl

  1.  

Lębork (miasto)

Monika Prystupa, tel. 59/863 77 08, ochrona@um.lebork.pl

  1.  

Łęczyce (gmina)

Joanna Klein-Sot, tel. 58/674 46 33, joanna.klein-sot@leczyce.pl

  1.  

Lichnowy (gmina)

Katarzyna Brzezińska, tel. 55/271 27 23 wew. 117,

k.brzezinska@lichnowy.pl

  1.  

Liniewo (gmina)

tel. 58/6878520

  1.  

Lipnica (gmina)

Karolina Żmuda-Trzebiatowska, tel. 59/821 70 80, czystepowietrze@lipnica.pl

  1.  

Lipusz (gmina)

Rafał Ostrowski, tel. 58/687 21 14,

rafal.ostrowski@lipusz.pl

 

Grzegorz Lipiński, tel. 58/687 21 14,

grzegorz.lipinski@lipusz.pl

  1.  

Lubichowo (gmina)

Karolina Jezierska, tel. 58/588 52 21 wew. 27, ochrona.srodowiska@lubichowo.pl

  1.  

Luzino (gmina)

tel. 58/6782068, czystepowietrze@luzino.eu

  1.  

Łeba (miasto)

Piotr Pobłocki, tel. 59/866 15 10, piotr.poblocki@leba.eu

  1.  

Malbork (miasto)

Joanna Ignaczak, tel. 55/629 04 34, j.ignaczak@um.malbork.pl

Barbara Kozicka, tel. 55/629 04 93, b.kozicka@um.malbork.pl

  1.  

Malbork (gmina)

Małgorzata Kozikowska, tel. 500 774 367, srodowisko@gmina.malbork.pl

  1.  

 Miastko (gmina)

Marta Muchowska-Narloch , tel. 59/857 07 33, marta.muchowska@um.miastko.pl

Małorzata Strąpoć, tel. 58/857 07 32, 

fundusze@um.miastko.pl

  1.  

Mikołajki Pomorskie (gmina)

Marta Zarańska, tel. 536 170 598

  1.  

Miłoradz (gmina)

Anna Smolińska, tel. 55/271 15 31 wew. 14, a.smolinska@miloradz.malbork.pl

Małgorzata Olszewska, tel. 55/271 15 31 wew. 26, m.olszewska@miloradz.malbork.pl

  1.  

Morzeszczyn (gmina)

Dorota Cybura, tel. 606 726 052, d.cybura@fimat.pl

Magdalena Sondej, tel. 606 726 052

  1.  

Nowa Karczma (gmina)

Kamila Guze - Studzińska, tel. 58/680 04 76, k.guze@nowakarczma.pl

  1.  

Nowa Wieś Lęborska (gmina)

Katarzyna Keidrowska, tel. 59/861 24 28 wew. 23, katarzyna.keidrowska@nwl.pl

  1.  

Nowy Staw (miasto i gmina)

Sylwia Legutko, tel. 55/271 51 10 wew. 43, s.legutko@nowystaw.pl

  1.  

Osieczna (gmina)

Magdalena Szmaglińska, tel. 58/588 14 68, wew.20,  magdalena.szmaglinska@gminaosieczna.eu

 

 Piotr Jędrzejewski, 58/588 14 68, wew.14, piotr.jedrzejewski@gminaosieczna.eu,

  1.  

Osiek (gmina)

Romuald Popławski, tel. 58 582 12 82 wew. 13, tel. 695 282 101, ochronasrodowiska@osiek.gda.pl

  1.  

Ostaszewo (gmina)

Barabara Forma, tel. 55/247 13 18 wew. 44, gospodarka@ostaszewo.pl

  1.  

Parchowo (gmina)

Foton OZE Sp. z.o.o., Paweł Jankowski, tel. 789 363 626, czystepowietrze@foton-oze.pl

  1.  

Pelplin (miasto i gmina)

tel. 58/536 12 61, czystepowietrze@pelplin.pl

  1.  

Potęgowo (gmina)

Małgorzata Berezowska, tel. 59/845 49 91, czystepowietrze@potegowo.pl

  1.  

Prabuty (gmina i miasto)

Kwidzyński Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o., ul. Górki 3A, 82-500 Kwidzyn, tel. 55/619 31 51, sekretariat@kppt.pl

  1.  

Pruszcz Gdański (gmina)

Izabela Rószkowska, tel. 508 600 548, czystepowietrze@proszczgdanski.pl

Wioleta Wrona, pokój 120, tel. 58/692 94 57, wwrona@pruszczgdanski.pl

  1.  

Pruszcz Gdański (miasto)

Marta Rauchfleisch, tel. 58/775 99 31, rauchfleisch@pruszcz-gdanski.pl

Waldemar Kocot, tel. 58/775 99 12, kocot@pruszcz-gdanski.pl

  1.  

Przodkowo (gmina)

Weronika Reszka, tel. 58/500 16 10, weronika.reszka@przodkowo.pl

Mieczysław Węsiora, tel.58/500 16 09, nieruchomości@przodkowo.pl

  1.  

Przechlewo (gmina)

Wiesława Kozowska, tel. 59/833 43 01, czyste.powietrze@przechlewo.pl

  1.  

Przywidz (gmina)

Marcin Walkowski, tel. 58/682 50 69, ochrona_srodowiska@przywidz.pl

  1.  

Pszczółki (gmina)

Justyna Porożyńska – Majewska, tel. 786 957 459, urzad@pszczolki.pl

  1.  

Puck (gmina)

Martyna Bolin, tel. 58/ 673 56 27, martyna.bolin@gmina.puck.pl

  1.  

Puck (miasto)

Kamil Syta, tel. 58/673 05 25, srodowisko@miastopuck.pl

  1.  

Reda (miasto)

58/738 60 90, czyste.powietrze@reda.pl

  1.  

Rumia (miasto)

Alina Labudda, tel. 58/679 65 04, a.labudda@um.rumia.pl

Ewa Lenczowska, 58/679 65 04, e.lenczowska@um.rumia.pl

  1.  

Ryjewo (miasto)

Marcin Dmitrzak, tel. 55/277 42 70 wew. 30, m.dmitrzak@ryjewo.pl

  1.  

Rzeczenica (gmina)

Beata Montusiewicz, tel.59/833 17 22 wew. 28, ocos@rzeczenica.pl

  1.  

Sadlinki (gmina)

Kwidzyński Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o., ul. Górki 3A, Kwidzyn, tel. 55/619 31 51, sekretariat@kppt.pl

  1.  

Sierakowice (gmina)

Ewelina Kamińska, tel. 58/681 95 58,

Mariusz Laska, tel. 58/681 95 42

  1.  

Skarszewy (miasto i gmina)

Ireneusz Zwarra, tel. 58/588 22 01 wew. 28, ireneusz.zwarra@skarszewy.pl

  1.  

Skórcz (gmina)

Gabriela Kozłowska, tel. 518 797 748, poczta@gopsskorcz.pl

  1.  

Skórcz (miasto)

Wojciech Wierzbowski, tel. 58/778 91 44, zca@skorcz.pl

Jolanta Neumann, tel. 58 582 52 26, j.neumann@skorcz.pl

  1.  

Słupsk (gmina)

Katarzyna Sikora, tel. 59/842 84 60 wew. 50, katarzynas@gminaslupsk.pl

  1.  

Smętowo Graniczne (gmina)

Monika Garsztka, tel. 58 /56 19 033 wew. 13, monika.garsztka@smetowograniczne.pl

 

Katarzyna Serocka-Chrzanowska, tel. 58/ 56 19 033 wew. 28,

katarzyna.serocka@smetowograniczne.pl

  1.  

Smołdzino (gmina)

Agnieszka Kozak, tel. 59/811 72 15 wew. 111, budownictwo@smoldzino.com.pl

  1.  

Somonino (gmina)

Teresa Gostkowska, tel. 58/743 23 41, t.gostkowska@somonino.pl

  1.  

Sopot (miasto)

Sebastian Krywult, tel. 58/521 37 93, sebastian.krywult@um.sopot.pl

  1.  

Stara Kiszewa (gmina)

Magdalena Miętka, tel. 58/687 60 43, m.mietka@starakiszewa.pl

  1.  

Stare Pole (gmina)

Aleksandra Kiliszewska, tel. 55/271 3533 wew. 35, a.kiliszewska@starepole.pl                 

  1.  

Starogard Gdański (miasto)

Paweł Świeczkowski, tel. 58/561 37 78, pawel.swieczkowski@um.starogard.pl

  1.  

Starogard Gdański (gmina)

Tomasz Ząbek, tel. 58/562 50 67 (poniedziałki godz. 07:15-15:15, środy godz. 07:15-16:15), zabek@ugstarogard.pl

Agata Madeja, tel. 58/562 50 67 (poniedziałki godz. 07:15-15:15, środy godz. 07:15-16:15) madeja@ugstarogard.pl

  1.  

Stary Targ (gmina)

Paulina Skalmowska, tel. 55/640 50 50 wew. 213, projekty@gminastarytarg.pl

Agnieszka Orlich, 55/640 50 50 wew. 230, ochronas@gminastarytarg.pl

  1.  

Stężyca (gmina)

Jarosław Stencel, tel. 58/882 89 60, jstencel@gminastezyca.pl

Wojciech Cybula, tel. 58/882 89 72, wcybula@gminastezyca.pl

  1.  

Studzienice (gmina)

Klaudia Hinca, tel. 59/821 66 07, zamówienia_publiczne@studzienice.pl

  1.  

Subkowy (gmina)

Konstanty Lewinski, tel. 608 410 227,  l.kostek@wp.pl

  1.  

Suchy Dąb (gmina)

Szymon Benedyk, tel. 58/355 68 45, szymon.benedyk@suchy-dab.pl

  1.  

Sztum (miasto i gmina)

Edyta Jacaszek, tel. 55/640 63 30, edyta.jacaszek@sztum.pl

  1.  

Sztutowo (gmina)

Barbara Suma, tel. 55/247 81 51 wew. 633, czystepowietrze@sztutowo.ug.gov.pl

  1.  

Tczew (miasto)

Marcin Gapski, tel. 58/777 53 42, gapski@um.tczew.pl, (poniedziałek 9:30 -15:30, czwartek 12:30 -16:30)

 

Krystian Jendrzejewski, tel. 58/777 53 41, jendrzejewski@um.tczew.pl  (poniedziałek 9:30 -15:30, czwartek 12:30 -16:30)

  1.  

Tczew (gmina)

Michał Ciecholewski, tel. 58/530 51 38, mciecholewski@gmina-tczew.pl

  1.  

Trąbki Wielkie (gmina)

Katarzyna Narojczyk, tel. 512 006 372, katarzyna.narojczyk@trabkiw.ug.gov.pl

  1.  

Tuchomie (gmina)

Dominika Mencel, tel. 789 363 626, czystepowietrze@foton-oze.pl

  1.  

Trzebielino (gmina)

Bartosz Kołodziejczyk, tel. 59/848 06 04, b.kolodziejczyk@trzebielino.pl

  1.  

Ustka (miasto)

Joanna Koza, tel. 59/815 43 42, jkoza@um.ustka.pl

  1.  

Ustka (gmina)

Anna Gliniecka-Woś, tel. 59/815 24 51, a.wos@ustka.ug.gov.pl

  1.  

Wejherowo (miasto)

Antonina Łuczyńska-Niemczyk, tel. 58/677 70 00, czystepowietrze@um.wejherowo.pl

  1.  

Wejherowo (gmina)

Tel. 58/677 97 01 wew.*, czystepowietrze@ugwejherowo.pl

  1.  

Wicko (gmina)

Agnieszka Stenka, 598 611 182 wew. 126, promocja@wicko.pl

  1.  

Władysławowo (gmina)

Emilia Potrykus czystepowietrze@wladyslawowo.pl

Agnieszka Minkowska  czystepowietrze@wladyslawowo.pl

tel. 58/674 54 80, 58/674 54 01

  1.  

Zblewo (gmina)

Bogusław Męczykowski, tel. 58 588 43 81 wew. 14, b.meczykowski@zblewo.pl

  1.  

Żukowo (gmina)

Alicja Rak, tel. 58/355 08 25, a.rak@zukowo.pl

 

Informacje