Przejdź do treści
x

Gminy biorące udział w programie Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisał porozumienia z pomorskimi gminami w zakresie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Gminy zostały włączone w proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Urzędnicy pomagają wnioskodawcom poprawnie złożyć wnioski oraz skompletować wymagane załączniki. Doradzają i udzielają niezbędnych informacji na temat programu "Czyste Powietrze". 

Wnioskodawcy mieszkający w gminach, które nie podpisały porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku, wszelkie formalności związane z programem "Czyste Powietrze" załatwiają w siedzibie Funduszu.

 

Mapa gmin

 

 

 

Lp.

gmina

osoba do kontaktu

1

Borzytuchom (gmina)

Sylwia Gołąb, tel. 59/8211316 wew.44

srodowisko@borzytuchom.pl; slipska87@wp.pl

2

Brusy (miasto i gmina)

Karol Schramke, tel. 52/3969375, k.schramke@brusy.pl

3

Cedry Wielkie (gmina)

Ewa Czarnul-Kerner, tel. 58/6922037, ewa.czarnul@cedry-wielkie.pl

4

Chmielno (gmina)

Anna Byczkowska, tel. 58/6856845, abyczkowska@chmielno.pl

5

Chojnice (gmina)

Justyna Lica, tel. 52/3972129 wew.340 czystepowietrze@gminachojnice.com.pl

6

Chojnice (miasto)

Dagmara Kulesza, tel. 52/3971800 wew.28

kulesza@miastochojnice.pl

 

Małgorzata Fiedorczuk, tel. 52/335 50 30

fiedorczuk@miastochojnice.pl

7

Czarne (miasto i gmina)

Joanna Kosowska, tel. 59/8332079 wew. 24 jkosowska@czarne.pl

Marek Szoska, tel. 59/8332079 wew. 37 budownictwo@czarne.pl

8

Czersk (miasto i gmina)

Wojciech Witkowski, tel. 605 632 015, wojciech.witkowski@czersk.pl

9

Człuchów (gmina)

Wiesława Murdza, tel. 59/8341001 wew. 63, w.murdza@ugczluchow.pl

10

Człuchów (miasto)

Adrianna Śliwińska-Dudzic, tel. 59/8342291 wew.302, ksiegowosc@czluchow.eu

Maciej Giżowski, tel. 59/8342291 wew.324, srodowisko@czluchow.eu

Magdalena Werner, tel. 59/8342291 wew.302, dotacjeunijne@czluchow.eu

Katarzyna Szyszka, tel. 59/8342291 wew.319, Srodowisko2@czluchow.eu

11

Dzierzgoń (miasto i gmina)

Wojciech Budziński, tel. 55/2762501, wojciech.budzinski@dzierzgon.pl

Paulina Przybysz, tel. 55/2762501, paulina.przybysz@dzierzgon.pl

12

Gdynia (miasto)

tel. 58/6262626

13

Gniew (miasto i gmina)

Magdalena Ostrode, 58/5307972, mostrode.rgp@gniew.pl

Małgorzata Ziętek-Malinowska, 58/5307972,mzietek-malinowska.rgp@gniew.pl

Agata Schult-Szatkowska, aszatkowska.rgp@gniew.pl

14

Hel (miasto)

Elżbieta Fafińska, e.fafinska@gohel.pl

Dawid Lewandowski, d.lewandowski@gohel.pl

Tel. 58/6777240

15

Kaliska (gmina)

Robert Stoliński, tel. 58/5889201 wew. 38, r.stolinski@kaliska.pl

16

Karsin (gmina)

Elżbieta Datta, tel. 58/6873322, elzbieta.datta@karsin.pl

Gabriela Sumionka, tel. 58/6873322, gabriela.sumionka@karsin.pl

17

Kartuzy (miasto i gmina)

Natalia Lekner, tel. 58/6945250, os.lekner@poczta.kartuzy.pl

Dorota Darsznik, tel. 797 339 803, os.darsznik@poczta.kartuzy.pl

18

Kępice (miasto i gmina)

Marek Jaskólski, tel. 59/8576621 wew. 58, mjaskolski@kepice.pl

19

Kolbudy (gmina)

58/6910573 gk@ug.kolbudy.pl

20

Kołczygłowy (gmina)

Agnieszka Witek, 59/8213915, a.witek@kolczyglowy.pl

21

Kościerzyna (gmina)

Patrycja Piankowska, tel. 58 686 56 00, p.piankowska@ug.koscierzyna.pl

22

Kościerzyna (miasto)

Ewelina Labuda, tel. 58/6802324, e.labuda@koscierzyna.gda.pl

Jerzy Łudzik, tel. 58/6802324, j.ludzik@koscierzyna.gda.pl

23

Krokowa (gmina)

Adam Dettlaff, tel. 58/6754126, a.dettlaff@krokowa.pl

Joanna Przepióra, tel. 58/6754117, j.przepiora@krokowa.pl

24

Kwidzyn (miasto)

Grzegorz Bieżuński, tel. 55/6464783, gbiezunski@kwidzyn.pl

25

Lębork (miasto)

Monika Prystupa, tel. 59/8637708, ochrona@um.lebork.pl

26

Lichnowy (gmina)

Katarzyna Brzezińska, tel. 55/2712723 wew.117

k.brzezinska@lichnowy.pl

27

Liniewo (gmina)

tel. 58/6878520

28

Lipusz (gmina)

Rafał Ostrowski, tel. 58/687-21-14

rafal.ostrowski@lipusz.pl

 

Grzegorz Lipiński, tel. 58/6872114

grzegorz.lipinski@lipusz.pl

29

Luzino (gmina)

tel. 58/6782068, czystepowietrze@luzino.eu

30

Łeba (miasto)

Piotr Pobłocki, tel. 59/8661510, piotr.poblocki@leba.eu

31

Malbork (miasto)

Joanna Ignaczak, tel. 55/6290434, j.ignaczak@um.malbork.pl

Barbara Kozicka, tel. 55/6290493, b.kozicka@um.malbork.pl

32

Mikołajki Pomorskie (gmina)

Marta Zarańska 536 170 598

33

Miłoradz (gmina)

Anna Smolińska, tel. 55/2711531 wew.14, a.smolinska@miloradz.malbork.pl

Małgorzata Olszewska, tel. 55/2711531 wew. 26, m.olszewska@miloradz.malbork.pl

34

Nowa Karczma (gmina)

Kamila Guze - Studzińska, tel. 58/6800476, k.guze@nowakarczma.pl

35

Nowy Staw (miasto i gmina)

Sylwia Legutko, tel. 55/2715110 wew. 22 s.legutko@nowystaw.pl

36

Osieczna (gmina)

Magdalena Szmaglińska, tel. 58/5881468, wew.20,  magdalena.szmaglinska@gminaosieczna.eu

 

 Piotr Jędrzejewski, 58/5881468, wew.14, piotr.jedrzejewski@gminaosieczna.eu,

37

Pelplin (miasto i gmina)

tel. 58/5361261, czystepowietrze@pelplin.pl

38

Pruszcz Gdański (gmina)

Wioleta Wrona, pokój 120, tel. 58/6929457, wwrona@pruszczgdanski.pl

39

Pruszcz Gdański (miasto)

Marta Rauchfleisch, tel. 58/7759931, rauchfleisch@pruszcz-gdanski.pl

Waldemar Kocot, tel. 58/7759912, kocot@pruszcz-gdanski.pl

40

Przodkowo (gmina)

Weronika Reszka, tel. 58/5001610, weronika.reszka@przodkowo.pl

Mieczysław Węsiora, tel.58/5001609, nieruchomości@przodkowo.pl

41

Pszczółki (gmina)

Justyna Porożyńska – Majewska, tel. 786 957 459, urzad@pszczolki.pl

42

Przywidz (gmina)

Marcin Walkowski, tel. 58/6825069, ochrona_srodowiska@przywidz.pl

43

Rumia (miasto)

Alina Labudda, tel. 58/679 65 04, a.labudda@um.rumia.pl

44

Ryjewo (miasto)

Marcin Dmitrzak, tel. 55/277 42 70 wew. 30 m.dmitrzak@ryjewo.pl

45

Rzeczenica (gmina)

Beata Montusiewicz, tel.59/8331722 wew.28, ocos@rzeczenica.pl

46

Sadlinki (gmina)

Joanna Malinowska, tel. 55/2757556

fundusze@sadlinki.pl

47

Skarszewy (miasto i gmina)

Ireneusz Zwarra, tel. 58/5882201 wew. 28, ireneusz.zwarra@skarszewy.pl

48

Skórcz (miasto)

Wojciech Wierzbowski, tel. 58/7789144, zca@skorcz.pl

49

Słupsk (gmina)

Katarzyna Sikora, tel. 59/8428460 wew.50, katarzynas@gminaslupsk.pl

50

Smętowo Graniczne (gmina)

Monika Garsztka, tel. 58 /56 19 033 wew.13

monika.garsztka@smetowograniczne.pl

 

Katarzyna Serocka-Chrzanowska, tel. 58/ 56 19 033 wew. 28

katarzyna.serocka@smetowograniczne.pl

51

Smołdzino (gmina)

Agnieszka Kozak, tel. 59/8117215 wew. 111, budownictwo@smoldzino.com.pl

52

Somonino (gmina)

Teresa Gostkowska, tel. 58/7432341, t.gostkowska@somonino.pl

53

Sopot (miasto)

Sebastian Krywult, tel. 58/5213793, sebastian.krywult@um.sopot.pl

54

Stara Kiszewa (gmina)

Magdalena Miętka, tel. 58/6876043 m.mietka@starakiszewa.pl

55

Stare Pole (gmina)

Aleksandra Kiliszewska, a.kiliszewska@starepole.pl tel. 55/271 3533 wew. 35

56

Starogard Gdański (miasto)

Paweł Świeczkowski, tel. 58/5613778, pawel.swieczkowski@um.starogard.pl

57

Starogard Gdański (gmina)

Tomasz Ząbek, tel. 58/5625067 (poniedziałki godz. 07:15-15:15, środy godz. 07:15-16:15), zabek@ugstarogard.pl

Agata Madeja, tel. 58/5625067 (poniedziałki godz. 07:15-15:15, środy godz. 07:15-16:15)madeja@ugstarogard.pl

58

Stary Targ (gmina)

Paulina Skalmowska, tel. 55/6405050 wew. 213 projekty@gminastarytarg.pl

Agnieszka Orlich, 55/6405050 wew.230 ochronas@gminastarytarg.pl

59

Stężyca (gmina)

Jarosław Stencel, tel. 58/8828960, jstencel@gminastezyca.pl

Wojciech Cybula, tel. 58/8828972, wcybula@gminastezyca.pl

60

Suchy Dąb (gmina)

Szymon Benedyk, tel. 58/3556845, szymon.benedyk@suchy-dab.pl

61

Tczew (miasto)

Marcin Gapski, tel. 58/7775342, gapski@um.tczew.pl, (poniedziałek 9:30 -15:30, czwartek 12:30 -16:30)

 

Krystian Jendrzejewski, tel. 58/7775341, jendrzejewski@um.tczew.pl (poniedziałek 9:30 -15:30, czwartek 12:30 -16:30)

62

Trąbki Wielkie (gmina)

Katarzyna Narojczyk, tel.512006372, katarzyna.narojczyk@trabkiw.ug.gov.pl

63

Ustka (miasto)

Joanna Koza tel. 59/8154342 jkoza@um.ustka.pl

64

Ustka (gmina)

Anna Gliniecka-Woś, tel. 59/8152451, a.wos@ustka.ug.gov.pl

65

Wejherowo (miasto)

Antonina Łuczyńska-Niemczyk, tel. 58/6777000, czystepowietrze@um.wejherowo.pl

66

Wicko (gmina)

Agnieszka Stenka, 598 611 182 wew.126, promocja@wicko.pl

67

Władysławowo (gmina)

Emilia Potrykus e.potrykus@wladyslawowo.pl

Agnieszka Minkowska a.minkowska@wladyslawowo.pl

tel. 58/674 54 80, 58/674 54 01

68

Zblewo (gmina)

Bogusław Męczykowski, tel. 58 588 43 81 wew.14, b.meczykowski@zblewo.pl

 

Informacje