od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

„Porozmawiajmy o funduszach” w powiecie kartuskim

„Porozmawiajmy o funduszach” w powiecie kartuskim

Fotowoltaice poświęcone było pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiamy o funduszach”.

Debata odbyła się w powiecie kartuskim. Jej ideą była wymiana wiedzy i doświadczeń specjalistów z odnawialnych źródeł energii, innowacyjnych rozwiązań w ochronie środowiska oraz najnowszych zielonych technologii. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Bierzemy udział w zmianie energetycznej naszego kraju. Musimy o tym rozmawiać. Rozwiązania, które są powszechnie znane, czasami wymagają dostosowania. Trzeba je przemyśleć, przedyskutować – powiedział Szymon Gajda – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Spotkanie było odpowiedzią na potrzebę dyskusji z lokalnymi samorządami o najważniejszych inwestycjach w regionie.

To doskonała okazja do rozmów z samorządowcami, którzy reprezentują lokalne społeczności. Rządowe środki muszą być kierowane celnie. Trafiać tam, gdzie są największe potrzeby – stwierdził Marcin Horała – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.  

Transformacja energetyczna to jest coś czego nie unikniemy i warto, aby była przeprowadzona mądrze. Takie spotkania to bardzo dobre inicjatywy. Pomagają wyeliminować błędy na wstępnym etapie. Dobrze napisać wniosek, dobrze zainwestować pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tłumaczył Ireneusz Szweda – pełnomocnik wojewody pomorskiego.

WFOŚiGW w Gdańsku zamierza odwiedzić każdy powiat w województwie pomorskim. Pracownicy rozmawiać będą z lokalnymi samorządowcami o planowanych inwestycjach środowiskowych w regionie i możliwościach współpracy.

Previous <strong>Ogłoszenie nr WFOŚ-110-I/(1/2023)</strong>
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.