od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Remiz wystartował! 

Remiz wystartował! 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił nabór wniosków „Remiz – wsparcie modernizacji energetycznej budynków wielorodzinnych”.

Program adresowany jest do pomorskich samorządów, spółdzielni mieszkaniowych i przedsiębiorców.

Podmioty te mogą uzyskać dofinansowanie na termomodernizację, wymianę źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych.

Sektor mieszkaniowy odpowiada za największe zużycie energii w naszej gospodarce. Czas zmienić tę sytuację. Możliwe to będzie m.in. dzięki programowi Remiz. Zachęcam do składania wniosków o dofinansowanie. Do rozdysponowania mamy 10 milionów zł. Warto skorzystać z tej inicjatywy – powiedział prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda.

Program zapewni wnioskodawcom środki na wkład własny dla inwestycji realizowanych z Banku Gospodarstwa Krajowego.

WFOŚiGW w Gdańsku oferuje wsparcie finansowe. Pożyczka na realizację przedsięwzięcia udzielana jest do 15 lat, ze stałym oprocentowaniem 4% w skali roku. Istnieje możliwość sfinansowania 100% inwestycji.

Nabór jest szansą na pełną termomodernizację i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Z pewnością przyniesie znaczny efekt ekologiczny. Zmniejszy się zużycie energii, mniejsza tez będzie emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Przełoży się to na lepsze warunki życia mieszkańców województwa pomorskiego i niższe koszty eksploatacji budynków wielorodzinnych – wyjaśniał Marcin Gregorowicz – kierownik Działu Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Gdańsku.

Nabór wniosków ma charakter ciągły. Potrwa do 2026 roku lub do czasu rozdysponowania środków finansowych. Dowiedz się więcej o naborze. 

Previous Ogłoszenie nr WFOŚ-110-I/(4/2023)
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.