od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Rusza kolejna Akademia Czystego Powietrza!

Logo programu Czyste Powietrze: biały domek na niebieskim tle, napis: Czyste powietrze - zdrowy wybór

Rusza kolejna Akademia Czystego Powietrza!

Druga odsłona Akademii Czystego Powietrza przygotowana została z myślą o lokalnych samorządach. Pracownicy urzędów miast i gmin są najbliżej mieszkańców i to oni właśnie mogą ich przekonać, że warto wymieniać stare, przestarzałe kotły na nowoczesne źródła ciepła.

Wspólnie z NFOŚiGW oraz Polskim Alarmem Smogowym zdecydowaliśmy o kontynuacji szkoleń, podczas których chcemy dzielić się wiedzą, dobrymi praktykami i rozmawiać o tym, jak możemy przyczyniać się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy – stwierdził minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Rola samorządów w programie Czyste Powietrze jest niezwykle istotna, bo dzięki nim mamy szansę, aby dotrzeć do 2029 roku do trzech milionów gospodarstw domowych, w których trzeba wymienić nieefektywne źródła ciepła. Wprowadzony system zachęt NFOŚiGW, a także uchwały antysmogowe i obowiązek zarejestrowania źródła ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – między innymi o tym będziemy rozmawiać podczas tegorocznej Akademii – zapowiada lider Polskiego Alarmu Smogowego Andrzej Guła.

W cyklu Akademia Czystego Powietrza 2021 pojawią się i inne ważne tematy. Nie zabraknie informacji o nowej ścieżce bankowej, czyli kredycie Czystego Powietrza, kwestiach dotyczących rozliczenia ekologicznej inwestycji ujętej we wniosku o płatność.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w pierwszym i następnych spotkaniach. Naprawdę warto skorzystać z wiedzy specjalistów. Pierwsza edycja Akademii Czystego Powietrza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, teraz poruszone zostaną kolejne istotne sprawy – zapewnia Justyna Sikora, kierownik Działu Projektów Środowiskowych WFOŚiGW w Gdańsku.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 września 2021 godz. 10:00. Specjaliści NFOŚiGW przypomną zasady programu Czyste Powietrze. Nie zabraknie też wskazówek, skąd czerpać wiedzę o programie i z jakich narzędzi korzystać przed wypełnieniem wniosku o płatność.

Rejestracja prowadzona jest tutaj.   

Liczba miejsc jest ograniczona, ale odbędzie się także ogólnopolska transmisja spotkania na kanale NFOŚiGW na YouTube.

 

Akademia Czystego Powietrza

Previous Ogłoszenie nr WFOŚ-110-I/(9/2021)
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.