od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Słoneczne dachy w Kartuzach

Słoneczne dachy w Kartuzach

Umowa ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach podpisana! Udzieliliśmy dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej w siedzibie Straży Pożarnej w Kartuzach. Dotacja udzielona została w ramach naszego projektu „Słoneczne dachy”.

Umowę podpisał prezes WFOŚiGW w Gdańsku Szymon Gajda oraz starosta kartuski Bogdan Łapa. Na dachach kartuskiej straży pożarnej zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 33 kW.

– Inwestycja wpłynie na poprawę jakości powietrza, a to bardzo istotna dla nas kwestia. Zwiększy się produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Mniejsze będą także koszty utrzymania kartuskiej jednostki straży pożarnej – wyjaśniał Szymon Gajda, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.   

Każda inwestycja podejmowana z myślą o środowisku jest dla nas dobrą informacją. Przedsięwzięcie – z punktu widzenia ekonomicznego- jest ważne dla kartuskiej jednostki straży pożarnej, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców – stwierdził Bogdan Łapa, starosta kartuski.

 

W tym roku instalacje fotowoltaiczne zamontowane zostaną także na dachach budynków straży pożarnych w Słupsku, Sopocie i Gdańsku.

Dzięki projektowi „Słoneczne dachy”, emisja dwutlenku węgla do atmosfery rocznie zmniejszy się o prawie 88 ton. Na cztery zadania udzieliliśmy 616 000 zł dofinansowania.  

Porozumienie w sprawie realizacji „Słonecznych Dachów” podpisaliśmy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. To kontynuacja pilotażowego działania z zeszłego roku, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i promocja odnawialnych źródeł energii.

Zyskujemy środki finansowe na modernizację i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w naszych strażnicach. Program „Słoneczne dachy” to z jednej strony wykorzystanie zielonej energii, a z drugiej duża oszczędność środków finansowych, które możemy wykorzystać na przykład na zakup dodatkowego sprzętu – tłumaczył nadbryg. Piotr Socha, pomorski komendant wojewódzki PSP.

W 2021 roku także udzieliliśmy dofinansowania na cztery zadania. Instalacje fotowoltaiczne zamontowane zostały wówczas na budynkach należących do komend miejskich i powiatowych PSP w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim oraz Nowym Dworze Gdańskim.   

Previous Zapytanie ofertowe nr. O.230.041.2022 z dnia 02.11.2022 r.
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.