od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Spotkanie informacyjne w sprawie realizacji Krajowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Dach budynku, na nim kominy

Spotkanie informacyjne w sprawie realizacji Krajowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

WFOŚiGW w Gdańsku zaprasza Wnioskodawców konkursu „Czyste Powietrze Pomorza” edycja 2018 na spotkanie 17.07.2018 do swojej siedziby, przy ul. Rybaki Górne 8.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku realizować będzie na terenie województwa pomorskiego Krajowy Program „Czyste Powietrze”. Ogólnopolskie porozumienie w tej sprawie zawarte zostało przez 16 wfośigw z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska.

Podstawowym celem „Czystego Powietrza” jest poprawa efektywności energetycznej jednorodzinnych domów mieszkalnych. Będzie to możliwe dzięki gruntownej termomodernizacji budynków oraz modernizacji instalacji grzewczych.

Można śmiało powiedzieć, że takiego programu wcześniej w Polsce nie było. Ma on rozwiązać problem smogu w naszym kraju. Potrwa 10 lat, pochłonie 103 miliardy zł. Zmieni radykalnie jakość powietrza na Pomorzu. Rozpoczęła się już kampania edukacyjno-szkoleniowa prowadzona przez Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Jej celem jest przekazywanie informacji na temat jakości powietrza i zagrożeń wynikających z jego nadmiernego zanieczyszczenia, ale przede wszystkim szczegółów programu „Czyste Powietrze”.

W związku z realizacją tego programu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zdecydował o unieważnieniu konkursu „Czyste Powietrze Pomorza”. W efekcie tej decyzji, inwestycje związane z ochroną powietrza będą mogły otrzymać wyższe dofinansowanie niż dotychczas. W większym też stopniu zaspokojone zostaną potrzeby mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie wymiany źródeł ciepła na nowoczesne.

W nawiązaniu do pytań kierowanych do WFOŚiGW w Gdańsku, informujemy że osoby fizyczne, które złożyły wnioski w ramach konkursu „Czyste Powietrze Pomorza” będą mogły aplikować do Krajowego Programu „Czyste Powietrze”. Dodatkowo, inwestycje dotyczące modernizacji źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych, a które nie mogą uzyskać dofinansowania ze środków Krajowego Programu, uzyskają dofinansowanie w nowym konkursie WFOŚiGW w Gdańsku „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”. Konkurs zostanie ogłoszony do końca lipca 2018 roku.

Ochrona powietrza to jeden z priorytetów działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Ta sytuacja nie zmieniła się i nadal będziemy dofinansowywać inwestycje, których celem jest ograniczenie niskiej emisji w regionie. Krajowy Program „Czyste Powietrze” ma skoordynować działania wszystkich instytucji, których zadaniem jest troska o jakość powietrza. Dołożymy wszelkich starań, by nabór wniosków w ramach „Czystego Powietrza” oraz „Modernizacji źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych” przebiegł w sposób sprawny i szybki.

W celu wyjaśnienia wszelkich pytań i wątpliwości oraz przekazania informacji na temat Krajowego Programu „Czyste Powietrze” oraz zaprezentowania szczegółów konkursu „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych” zapraszamy Wnioskodawców konkursu „Czyste Powietrze Pomorza” edycja 2018 na spotkanie we wtorek, 17 lipca 2018 roku godz. 10:00 do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8.

 

Previous Unieważnienie konkursu „Czyste Powietrze Pomorza”
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.