od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Tak było!

Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom?

Tak było!

Ponad 100 osób wzięło udział w naszych warsztatach edukacyjnych: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Przygotowaliśmy je wspólnie z Olivia Business Centre oraz Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA. 

Ponad 100 osób wzięło udział w naszych warsztatach edukacyjnych: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Przygotowaliśmy je wspólnie z Olivia Business Centre oraz Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA. 

 

Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom?

 

Zależało nam, aby dzieciom i dorosłym przekazać informacje, kiedy należy pomagać dzikim zwierzętom, a kiedy nasza interwencja jest nieuzasadniona – wyjaśnia Leszek Damps – obrączkarz w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

Aktualnie najwięcej problemów mamy z podlotami sów, które są niepotrzebnie przez ludzi zabierane, porywane rodzicom. Wiele razy nie udaje się nam zwrócić takiego podlota rodzicom, gdyż mieszkańcy nie pamiętają skąd go zabrali. Żyjemy w miejscu, w którym mamy możliwość napotkania takiego malucha podczas spaceru z psem czy w parku. Te maluchy po prostu spadają z drzew, w różnych okolicznościach – dodaje Ewelina Kurach – wolontariuszka w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

W warsztatach udział wzięli uczniowie gdańskich szkół oraz dorośli mieszkańcy naszego regionu. Nie zabrakło również naszych pracowników. Uczestniczyli w tym spotkaniu w ramach wolontariatu pracowniczego.

Ważne jest to, aby pracownicy mogli bezpośrednio poznać naszych beneficjentów. Zobaczyć ich problemy, porozmawiać o planach, posłuchać o działalności. Taki kontakt jest zdecydowanie lepszy niż telefon czy email  – informuje Przemysław Kurkowski – kierownik Działu Promocji i Ochrony Przyrody WFOŚiGW w Gdańsku.   

W Funduszu pracuję rok. Na co dzień spotykam się z różnymi zagadnieniami związanymi z ochroną przyrody. Ale warto poświęcić na te sprawy także swój wolny czas. Każdy wychodzi na spacer, spotyka się ze zwierzętami i warto wiedzieć, czy i jak im pomagać – tłumaczy Kamil Szulc – referent w Dziale Programów Regionalnych WFOŚiGW w Gdańsku.

A Maciej Gierzyński – referent w Dziale Administracyjnym dodaje – Mi szczególnie przyda się taka wiedza, gdyż bardzo często spaceruję z psem i niejednokrotnie natknąłem się na dzikie zwierzęta. Nie do końca wiedziałem, jak się wtedy zachować.

 

Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom? Warsztaty edukacyjne: Jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom?

 

Warsztaty zapoczątkowały cykl spotkań organizowanych wspólnie z Olivia Business Centre.

Ten projekt jest tożsamy z naszymi wartościami, w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu i wszystkich działań na rzecz środowiska. Naszym obowiązkiem – jako mieszkańców i ludzi pracujących tak blisko terenów zamieszkałych przez dzikie zwierzęta – jest wiedzieć jak pomagać. Edukować chcemy wspólnie z partnerami. W Olivia Business Centre pracuje 12 000 osób, jesteśmy społecznością, która ma wspólne pasje i wartości. Jedną z nich jest chęć dbania o środowisko. Firmy, które mają tu swoją siedzibę, czują odpowiedzialność i chcą angażować się w tego typu przedsięwzięcia – mówi Małgorzata Szumała – menedżer komunikacji i PR w Olivia Business Centre.

Chcemy być instytucją, która nie tylko wspiera finansowo, ale jest także blisko społeczeństwa. Jednym z naszych celów strategicznych na ten rok jest budowanie platformy pomiędzy organizacjami pozarządowymi, fundacjami, stowarzyszeniami a biznesem. Myślę, że to dobry krok, aby jednoczyć – w tych czasach pocovidowych – tego typu instytucje. Tak, aby budować nowe środowiska, które dotrą do jeszcze szerszego grona – wyjaśnia Przemysław Kurkowski z WFOŚiGW w Gdańsku.

Kolejne tego typu wydarzenie już wkrótce …

 

Previous W trosce o dzikość. Warsztaty edukacyjne
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.