od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

W trosce o środowisko

konsultacje społeczne w WFOŚiGW w Gdańsku

W trosce o środowisko

W listopadzie uruchomiliśmy konsultacje społeczne. Szukamy oryginalnych koncepcji na prośrodowiskowe inicjatywy.

W listopadzie uruchomiliśmy konsultacje społeczne. Szukamy oryginalnych koncepcji na prośrodowiskowe inicjatywy. Zależy nam na nowych, kolejnych rozwiązaniach. Takich, którymi być może do tej pory Fundusz się nie zajmował. – Chcemy spojrzeć na ochronę środowiska oczami naszych mieszkańców. Co dla nich jest najważniejsze w tej kwestii? Jakie mają plany i projekty? Wiem, że wiele osób pragnie działać, potrzeba im tylko wsparcia i my je zapewniamy. Spójrzmy w przyszłość i odpowiedzmy na pytanie, jaki świat, region chcielibyśmy za kilka lat widzieć – wyjaśnia Szymon Gajda – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wiemy, że wiele firm, ale i osób prywatnych ma fantastyczne pomysły na działania związane z ochroną środowiska. Mamy nadzieję, że się nimi z nami podzielą.

Fundusz czeka na nieszablonowe propozycje, w zamian oferuje pomoc merytoryczną i finansową. Pyta i zachęca do dzielenia się kreatywnymi ideami. Jesteśmy ciekawi, które inicjatywy mieszkańcy naszego regionu chcieliby u siebie wykonać. Otwieramy się na nowe możliwości … Jednocześnie nie zapominamy o dotychczasowych …

Fundusz realizuje wiele programów i konkursów. Część z nich prowadzona jest od lat, część jest całkiem nowa. Łączy je jedno – troska o ludzi i środowisko. Dzięki naszemu wsparciu zmienia się województwo pomorskie. Zmienia się cały region.

Znika azbest, likwidowane są stare i nieefektywne kotły, a zamiast nich pojawiają się nowoczesne, spełniające wszelkie normy źródła ciepła. Coraz więcej osób stawia na odnawialne źródła energii. Powstają mikroinstalacje retencyjne. Ogromne zmiany nastąpiły w gospodarce wodno – ściekowej. Pomorskie jednostki OSP otrzymują nowy, profesjonalny sprzęt.

Doradcy energetyczni udzielają bezpłatnych informacji, porad oraz konsultacji. Ich celem jest pomoc przy inwestycjach z zakresu efektywności energetycznej, OZE, ale też przy wdrażaniu rozwiązań poprawiających jakość powietrza.

Szkolimy i edukujemy. Kształtujemy prośrodowiskowe postawy. Organizujemy spotkania, bierzemy udział w konferencjach.

Korzyści z takich działań są olbrzymie. Zyskujemy powietrze wolne od smogu, czyste wody, zadbane tereny zielone, zmniejsza się ilość odpadów trafiających na wysypiska.

Sami dajemy dobry przykład. Bierzemy udział w akcjach sprzątania plaż i lasów, zostawiamy samochody w garażu i podróżujemy autobusami, kolejkami, rowerami i hulajnogami. Wymieniamy się książkami. Działa u nas jadłodzielnia. Już dawno pożegnaliśmy się z plastikiem.

I na koniec jeszcze wracamy do konsultacji społecznych. Wspólnie możemy naprawdę zmienić świat. Może brzmi to patetycznie, ale jest to realne. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku … Warto go wykonać … Zachęcamy zatem do uczestnictwa we wszelkich podejmowanych przez nas inicjatywach.   

Previous Konsultacje społeczne – szukamy pomysłów na zielone inwestycje!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.