od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Weekend z II Rodzinną Olimpiadą Energetyczną o Puchar Prezydenta Gdyni już za nami!

II Olimpiada Energetyczna o puchar prezydenta Gdyni

Weekend z II Rodzinną Olimpiadą Energetyczną o Puchar Prezydenta Gdyni już za nami!

Celem Olimpiady było budowanie świadomości ekologicznej oraz przekazywanie wiedzy dotyczącej zmian klimatu oraz tego w jaki sposób możemy im przeciwdziałać.

Olimpiada Energetyczna to projekt wspólnie realizowany przez Gdynię, PGE Energia Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem Olimpiady jest budowanie świadomości ekologicznej oraz przekazywanie wiedzy dotyczącej zmian klimatu oraz tego w jaki sposób możemy im przeciwdziałać.

29 i 30 maja rodziny z województwa pomorskiego już po raz drugi stanęły do rywalizacji o atrakcyjne nagrody, sprawdzając swoją wiedzę o energetyce. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób wzięło udział w zabawie online przeprowadzonej za pośrednictwem platformy KAHOOT. Quiz poprzedzony blokiem naukowym: filmami edukacyjnymi, interesującym wykładem prof. Szymona Malinowskiego oraz pokazem wybuchowych eksperymentów, pozwolił uporządkować wiedzę na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii. Na uczestników czekały pytania dotyczące zarówno odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjnego transportu, jak i ochrony powietrza i klimatu. Po emocjonującej rozgrywce, na podium stanęli:

I miejsce: drużyna Sawiccy z Gdyni; zdobywając nagrodę główną – hulajnogę elektryczną

II miejsce: Holewki z Gdyni – oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych

III miejsce: Ryponowie z Gdańska – zestaw LEGO Creator Turbina Wiatrowa

Zwycięskie drużyny zdobyły największą ilość punktów, które przeliczane były w oparciu o czas i prawidłowość udzielanych odpowiedzi. Każda z drużyn z podium otrzymała również voucher na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, partnera wydarzenia. Dla wyróżnionych przewidziane zostały atrakcyjne zestawy upominków.

Dla naszej rodziny to była udana zabawa i nie liczyliśmy na zajęcie miejsca na podium. Emocje rosły, gdy objęliśmy prowadzenie po piątym pytaniu quizu. W wydarzeniu braliśmy udział już po raz drugi, ale zeszłoroczna edycja nie była dla nas aż tak pomyślna. Tym bardziej cieszymy się z wygranej.  Najważniejsze jednak, że była to  świetna rozrywka i nauka dla nas wszystkich – podsumowuje Dariusz Sawicki, kapitan zwycięskiej drużyny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i wspólną zabawę!

Partnerzy wydarzenia: Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk.

Previous Przedłużenie terminu dla gmin!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.