od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

WFOŚiGW w Gdańsku uruchamia podcast „Bardziej zieloni”

Podcasty "Bardziej zieloni"

WFOŚiGW w Gdańsku uruchamia podcast „Bardziej zieloni”

WFOŚiGW w Gdańsku rozpoczyna cykl podcastów „Bardziej zieloni”. Pierwsze nagranie jest już dostępne w Spotify i Apple Podcasts.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczyna cykl podcastów „Bardziej zieloni”. W rozmowach uczestniczą pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku oraz zaproszeni goście. Tematyka? Różnorodna: nie zabraknie ciekawostek o ekologii, odnawialnych źródłach energii i zielonych sposobach oszczędzania. Pierwszy podcast jest już dostępny w Spotify i Apple Podcasts.

Podcasty w Polsce przeżywają rozkwit. Zgodnie z danymi Spotify, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku ich słuchalność w Polsce wzrosła o 300% w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 r. W szybkim tempie rozwija się także rynek OZE oraz świadomość Polaków na temat ochrony środowiska czy ekologii. Dlatego gdański WFOŚiGW postanowił połączyć te trendy i uruchomić własny cykl podcastów – poświęcony „zielonym” zagadnieniom, m.in. możliwościom finansowego wsparcia dla osób, firm i samorządów, które chcą realizować proekologiczne inwestycje na Pomorzu.

W naszym Funduszu pracuje grono wykwalifikowanych ekspertów, którzy swoją pracę poświęcają poprawie jakości życia na Pomorzu. Prowadzimy działania informacyjno-edukacyjne na naszej stronie internetowej, w social mediach, organizujemy eventy – chcemy korzystać z różnych kanałów komunikacji, by docierać do jeszcze szerszego grona odbiorców. Tak narodził się pomysł podcastów. Mamy szereg możliwości finansowego wsparcia „zielonych” inwestycji, posiadamy też obszerną wiedzę na temat m.in. elektromobilności, odnawialnych źródeł energii czy innowacyjnych rozwiązań np. dla budowanych czy remontowanych domów. Chcemy się tym dzielić – tłumaczy Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Pierwszy podcast poświęcony został fotowoltaice. By go znaleźć, w wyszukiwarce Spotify wystarczy wpisać „Bardziej zieloni” lub wejść przez naszą stronę internetową. Dostępny jest również w Apple Podcasts. 

W kolejnych odcinkach pracownicy WFOŚiGW będą rozmawiać m.in. o gospodarce odpadami, sposobach na oszczędzanie wody, walce ze smogiem czy wsparciu finansowym dla ekologicznych inwestycji. Tematy podcastów proponować mogą także słuchacze. Wystarczy wysłać propozycję w wiadomości prywatnej na Facebooku lub Linkedinie WFOŚiGW w Gdańsku.

Previous Ogłoszenie nr WFOŚ-110-I/(8/2021)
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.