od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

WFOŚiGW w Gdańsku w walce z COVID-19

Wejście główne do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku; na zdjęciu widać budynek oraz pas zieleni, drzewa

WFOŚiGW w Gdańsku w walce z COVID-19

40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku na utylizację zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku włącza się  w ogólnopolską akcję pomocy szpitalom walczącym z epidemią. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych.

WFOŚiGW w Gdańsku przekaże wsparcie finansowe na unieszkodliwianie skażonych odpadów medycznych. Maseczki, kombinezony ochronne wykorzystywane przez pracowników służby zdrowia muszą być zagospodarowane w bezpieczny sposób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe, cały personel medyczny jest na pierwszej linii frontu walki z Covid -19. Walczą o zdrowie i życie pacjentów narażając swoje własne. Wszelkie inicjatywy pozwalające uchronić medyków przed zakażeniem są bezcenne. Bardzo dziękuję prezesowi Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku za przekazanie środków finansowych na bezpieczną utylizację odpadów medycznych. Dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo służb medycznych oraz o środowisko – podkreślił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które mają styczność z odpadami medycznymi. Bezpieczna utylizacja ubrań ochronnych i maseczek to obecnie bardzo istotne zadanie. Zadeklarowaliśmy, że przekażemy 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Chcemy pomóc lekarzom, ratownikom i personelowi medycznemu. Wszystkim tym, którzy wykonują pełną poświęcenia pracę, opiekując się osobami chorymi na Covid-19. Zawsze towarzyszyło nam hasło: Dla ludzi i środowiska. I zgodnie z nim realizujemy od lat nasze zadania. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – dodaje Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku przekwalifikowany został na szpital zakaźny do walki z koronawirusem. Wszelkie wsparcie finansowe jest dla nas bardzo cenne. Liczba odpadów medycznych, tj. kombinezony, maseczki, pojemniki stale rośnie. W lutym, jeszcze przed epidemią, takich odpadów mieliśmy 3,2 tony, teraz – 5 ton – twierdzi kmdr dr n.med. Dariusz Juszczak – komendant 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Do ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom włączyły się wszystkie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie 16 Funduszy przekaże 3,27 mln zł na utylizację odzieży wykorzystywanej podczas opieki nad chorymi na koronawirusa.

Previous Spokojnych Świąt Wielkanocnych!
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.