Przejdź do treści
x
Grafika Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – warsztaty on-line

22 kwietnia zorganizowane zostaną warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Przygotowywane zostaną we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przygotowane zostały w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.

Zajęcia on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w warsztatach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje” – dr Mariusz Gogól, „OZE. Skąd mamy prąd?” – dr Tomasz Rożek. Wydarzenie zakończy spotkanie „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film” z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy”).

Jak wziąć udział w warsztatach?

22 kwietnia 2020 o godz. 11:40 należy kliknąć w link www.dzienziemiwmk.pl Na tej stronie zamieszczona zostanie też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby zadawać pytania.

 

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Głównym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta są działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności wyzwania związane z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

 

Projekt edukacyjny „Postaw na Słońce” to inicjatywa Fundacji BOŚ. Składa się z dwóch konkursów: badawczego i filmowego. Ideą konkursu jest promowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, zachęcanie młodzieży do podejmowania lokalnych aktywności na rzecz ochrony klimatu. W ciągu 6 lat w pięciu edycjach projektu udział wzięło 7 000 uczniów. Więcej informacji o konkursie www.postawnaslonce.pl

 

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu