Przejdź do treści
x

Nowa siedziba schroniska dla zwierząt w Słupsku

Słupskie schronisko dla zwierząt ma nową siedzibę. Obiekt znajduje się przy ul. Sportowej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dofinansował budowę placówki.

Wcześniejsza siedziba schroniska znajdowała się przy ul. Portowej. Przeciekający dach, małe powierzchnie w boksach dla psów, brak profesjonalnego zaplecza weterynaryjnego – stary obiekt zbyt dobrze pamiętał minione lata.

Teraz zmieniło się wszystko. Jest czysto, przestronnie i nowocześnie. - To inwestycja wyjątkowa – powiedziała podczas otwarcia schroniska prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Dziękuję partnerom. Mamy takie poczucie, że wszystkie psy i koty będą jeszcze bardziej nasze, i przekonanie, że schronisko trafia w dobre ręce: zarówno wolontariuszy, którzy kochają psy i koty, jak i  pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które wygrało konkurs na prowadzenie ośrodka. 

Inwestycja pochłonęła 7 mln zł. WFOŚiGW w Gdańsku udzielił milion dotacji i dwa miliony złotych pożyczki.

 – Bardzo nas cieszy ta inicjatywa. I to, że mieliśmy w niej tak znaczący udział. Psy i koty zyskały przestronne, zadaszone kojce oraz nowoczesną bazę. To przedsięwzięcie o niebagatelnym znaczeniu – stwierdziła Teresa Jakubowska – zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku.  

Schronienie w placówce może znaleźć 160 psów i 80 kotów. Znajdują się tu nowoczesne pomieszczenia weterynaryjne – gabinety zabiegowe i operacyjne. To wspólna inicjatywa miasta Słupsk i okolicznych gmin. Miesięcznie do schroniska trafia z tego regionu około 20-40 psów i 10-50 kotów.