Przejdź do treści
x
Logo programu Czyste Powietrze: biały domek na niebieskim tle, napis: Czyste powietrze - zdrowy wybór

Nowy kredyt antysmogowy w programie Czyste Powietrze

Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska, Santander Consumer Bank oraz Banki Spółdzielcze SGB – jako pierwsze wprowadzą ścieżkę kredytową w programie Czyste Powietrze. W całej Polsce to kilka tysięcy placówek, w których można będzie skorzystać z nowego kredytu antysmogowego.

Współpraca z bankami jest bardzo ważna. Wiele osób, dla których wcześniej było to niemożliwe, będzie mogło skorzystać z dofinansowania na zakup nowego źródła ciepła oraz termomodernizację domów jednorodzinnych.

Pierwsze umowy o współpracy pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, WFOŚiGW w Gdańsku a bankami zostaną zawarte w połowie kwietnia. Na ich podstawie, banki będą przekazywać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wnioski mieszkańców o dotację na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na przedsięwzięcia realizowane zgodnie z programem Czyste Powietrze.

Mieszkańcy województwa pomorskiego pierwsze wnioski w bankach o kredyt i dotację będą mogli złożyć w połowie tego roku. Na miejscu otrzymają pełną informację o programie Czyste Powietrze oraz wszelką pomoc w wypełnieniu wymaganych dokumentów.