Przejdź do treści
x
Na zdjęciu widać trzech mężczyzn, jeden z nich – Maciej Kazienko prezes WFOŚiGW w Gdańsku trzyma mikrofon i przemawia

O „Czystym Powietrzu” na spotkaniu Związku Gmin Pomorskich

Maciej Kazienko – prezes WFOŚiGW w Gdańsku uczestniczył w spotkaniu Związku Gmin Pomorskich. Przedstawił szczegóły rządowego programu „Czyste Powietrze”. Zaprosił gminy, które jeszcze tego nie zrobiły do podpisania porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku w zakresie wspólnej realizacji programu.

Obecnie 39 gmin województwa pomorskiego podpisało porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku. Zostały one włączone w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Urzędnicy pomagają mieszkańcom poprawnie złożyć wnioski oraz skompletować wymagane załączniki. Doradzają i udzielają niezbędnych informacji na temat programu Czyste Powietrze. Lista gmin, które zawarły porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku znajduje się tutaj.

Przypomnijmy, że celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych kotłach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy tj. węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się tutaj.