Przejdź do treści
x
Red. Piotr Świąc zdj. trojmiasto.pl

Odszedł Redaktor Piotr Świąc

To niezwykle smutny dzień. Wczoraj wieczorem tragicznie zginął Piotr Świąc, Redaktor TVP 3 Gdańsk.

To olbrzymia strata i smutek. Pamiętam Go jeszcze z lat 90., gdy pojawił się w telewizji z grupą młodych dziennikarzy. Dobry warsztat i ciekawa osobowość pozwalała sądzić, że jest to urodzony dziennikarz.

Miałem zaszczyt poznać Pana Redaktora kilka lat temu. Zapraszał mnie do swoich autorskich programów, takich jak Forum Gospodarcze, czy Forum Panoramy. Zawsze fantastycznie przygotowany, naturalnie profesjonalny, żywo zainteresowany życiem gospodarczym i społecznym Trójmiasta i Pomorza, gospodarką morską, a ostatnio jakością klimatu i działaniami proekologicznymi.

Starał się pokazywać pozytywne działania i kibicował wielu inicjatywom, które sprawiają, że możemy być dumni z miejsca, w którym żyjemy.

Jest pewnym znakiem, że odszedł tuż po ostatnim prowadzeniu Panoramy w TVP Gdańsk, z którą jest kojarzony od lat. Ta niepotrzebna śmierć wpisuje się również w słowa, które można dziś usłyszeć w Kościele: "Niebo i ziemia przeminą, a moje słowa nie przeminą..." 

Drogi Redaktorze, patrz tam z góry na nas wyrozumiale i życzliwie. Na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci. 

Marcin Osowski - prezes WFOŚIGW w Gdańsku 

Najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, Przyjaciołom, Współpracownikom Piotra Świąca składają wszyscy pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku