Przejdź do treści
x

Pomorscy przyjechali do Pucka!

Rodzina Pomorskich – bohater kampanii realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – zawitała do Pucka. Na Starym Rynku eksponowana jest bowiem interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“.

Wystawa w prosty sposób tłumaczy trudne zjawiska przyrodnicze: czym jest przyspieszona eutrofizacja, jaką role spełniają torfowiska, jak wygląda podwodne życie jeziora, dlaczego warto zapraszać motyle do ogrodu. Przewodnikiem po ekspozycji są właśnie Pomorscy.

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Przygody Rodziny Pomorskich – tym razem na bryłach – można oglądać w Pucku do 8 listopada 2018 roku.

Wystawa to tylko jeden z elementów „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“. Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są poradniki jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych  – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

W siedzibie WFOŚiGW w Gdańsku (ul. Rybaki Górne 8) znajdują się plakaty z Rodziną Pomorskich promujące zachowania zgodne z gospodarką o obiegu zamkniętym. Osoby zainteresowane ich dystrybucją, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Zespołu ds. Ochrony Przyrody i Edukacji Ekologicznej.