Przejdź do treści
x
Logo kampanii "Pomorscy czują klimat" - rodzina Pomorskich w komplecie

Pomorscy rower wybierają!

Rodzina Pomorskich, bohater kampanii realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zamieniła samochód na rowery. Pomorscy auto zostawili w garażu, wyciągnęli jednoślady, którymi dojeżdżają do pracy, szkoły, na zakupy, czy do kina. Warto pójść za ich przykładem …

Rower jest coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Wiele osób przesiada się z samochodu na ten ekologiczny pojazd. W miastach przybywa ścieżek rowerowych, pojawiają się rowery miejskie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ma 25 lat. Od początku  działalności, pracownikom towarzyszy hasło „Dla ludzi i środowiska”. Hasłem tym kierujemy się nie tylko wypełniając nasze zawodowe obowiązki, ale także w życiu prywatnym. Wielu pracowników dojeżdża rowerem do pracy. Ale nie tylko. Jednośladem wybierają się na zakupy, dodatkowe zajęcia, do różnych urzędów, na weekendowe wycieczki.

Lepsze samopoczucie, dbałość o środowisko, zaoszczędzony czas i pieniądze – pracownicy Funduszu jednym tchem wymieniają  powody, dla których przesiedli się z samochodu na rower.

W nowej siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku znajduje się szatnia i łazienka dla osób przyjeżdżających do pracy na rowerach. To spowodowało, że więcej osób zdecydowało się korzystać z jednośladów. Chcemy być przykładem dla innych mieszkańców.

Bohaterem kampanii „Pomorscy czują klimat” jest sympatyczna rodzina Pomorskich. Pomorscy uczą się jak rozsądnie korzystać z kurczących się zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Doszli do wniosku, że ludzie wytwarzają za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców. A także, że warto troszczyć się o bioróżnorodność. Do rodziny Pomorskich może dołączyć każdy. Przed każdym bowiem stoją podobne wyzwania.  Warto uświadomić sobie, jaki wpływ na środowisko mają nasze codzienne zachowania.

Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są  poradniki jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych poświęconych kampanii – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

Na rysunku rower, obok napis Wsiądź na rower