Przejdź do treści
x
Trzy bryły interaktywnej wystawy plenerowej na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bytowie

Pomorscy w Bytowie!

Rodzina Pomorskich – bohater kampanii realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – przyjechała do Bytowa. Na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego eksponowana jest bowiem interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“.

Wystawa w prosty sposób tłumaczy trudne zjawiska przyrodnicze. Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich.  

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Przygody Rodziny Pomorskich - na bryłach - można oglądać w Bytowie do 18 lutego 2019 roku.

Wystawa to tylko jeden z elementów „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“. Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są poradniki jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych  – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

Bytów to już kolejna miejscowość, do której zawitała Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w Gdyni, Władysławowie, Helu, Jastarni, Pucku, Wejherowie, Rumi, Lęborku i Słupsku. Pomorscy różne pomorskie miejscowości odwiedzać będą do końca 2019 roku.