Przejdź do treści
x

Pomorscy w Nowym Dworze Gdańskim!

Rodzina Pomorskich dotarła do kolejnej pomorskiej miejscowości – Nowego Dworu Gdańskiego. Przed Urzędem Miejskim prezentowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”.

Nowy Dwór Gdański leży w centrum Żuław Wiślanych. Cechą rozpoznawczą tych terenów jest nizinny krajobraz oraz brak naturalnych wzniesień. Żuławy w wielu miejscach leżą poniżej poziomu morza, na terenach depresji, które stanowią 30% powierzchni regionu. Nowy Dwór Gdański i okolice charakteryzują się dużą liczbą rzek, kanałów oraz rowów melioracyjnych. Do największych szlaków wodnych należą rzeki: Nogat, Tuga, Linawa, Szkarpawa oraz Kanał Panieński.

I właśnie do tej gminy zawitała interaktywna wystawa plenerowa, przygotowana przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze, wyjaśnia idee gospodarki o obiegu zamkniętym, przekonuje dlaczego należy dbać o różnorodność biologiczną. Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich. Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Rodzina Pomorskich to bohater kampanii realizowanej przez pracowników WFOŚiGW w Gdańsku. Szczegółowe informacje, gry i konkursy oraz poradniki edukacyjne znajdują się na stronie www.poczujklimat.pl

Nowy Dwór Gdański to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w Gdyni, Władysławowie, Helu, Jastarni, Pucku, Wejherowie, Rumi, Lęborku, Słupsku, Bytowie, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Człuchowie, Ustce, Łebie, Krynicy Morskiej i Stegnie. Rodzina Pomorskich różne miejscowości odwiedzać będzie do końca 2019 roku.  Na kanale YouTube pojawiły się filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej

Rodzina Pomorskich wędruje po województwie nie tylko z wystawą. Od kilku tygodni bierze udział także w różnych piknikach, festynach i wydarzeniach. Wspólnie z Pomorskimi można zagrać w wielkoformatową grę planszową na temat bioróżnorodności, układać puzzle, rozwiązywać rebusy i zagrać w koło fortuny oraz edukacyjne gry karciane na temat podstawowych zasad gospodarki odpadami.